Õigusteaduskonna vilistlaste kokkutulek „100 aastat hiljem“

Õigusteaduskond kutsub oma vilistlasi 3.–4. oktoobril Tartusse vilistlaste kokkutulekule, millega tähistatakse eestikeelse ülikooli 100. sünnipäeva.

EST

Õigusteaduskond kutsub oma vilistlasi 3.–4. oktoobril Tartusse vilistlaste kokkutulekule, millega tähistatakse eestikeelse ülikooli 100. sünnipäeva.

Kokkutuleku esimene päev on pühendatud õigusteadusele: vilistlaskonverentsil arutletakse õigusteaduskonnas uuritavate teemade üle kaheteistkümnes erialasessioonis, kus on enam kui 50 esinejat. Konverentsi avab TÜ rektor professor Toomas Asser, tervitustega esinevad Riigikohtu esimees Villu Kõve ja õiguskantsler Ülle Madise.

Päeva lõpetab meeleolukas vilistlaspidu toostivõistluse, oksjoni, elava muusika ja muu põnevaga.

Kokkutuleku teine päev on pühendatud õigusharidusele ja juristikarjäärile ning toob karjäärimessil kokku teaduskonna koostööpartnerid ja juuratudengid. Lisaks messile on teisel päeval kavas õigusajalooline linnaekskursioon ja uute trükiste esitlused.

15. septembrini aga ootab õigusteaduskond vilistlastelt juuraõpingute ja õigusteaduskonnaga seotud mälestusi: lugusid, fotosid ja mälestusesemeid. Teaduskonnale saadetud mälestuskildudest sünnib vilistlaspäevadeks näitus.

Tutvu kokkutuleku kavaga ja registreeri end osalejaks vilistlaspäeva kodulehel.

Liitu ka vilistlaste kokkutuleku üritusega Facebookis.

 

Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Eesti Vabariigi alguspäevil loodud emakeelne Tartu Ülikool pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele ja lõi rahvusliku haritlaskonna. Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.