Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu uue püsinäituse avamine

Lähimineviku üle mõtlemine aitab meil tunnetada vabaduse haprust. Me usume, et Vabamu oleks vääriline kink Eesti riigile ja meie inimestele 100. sünnipäevaks. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu avab laupäeval, 14. juulil 15 tundi kestva avamismaratoniga linnarahvale taas oma uksed. Külastajad saavad osa rännaklavastusest, üles astuvad erinevad ansamblid, kassas tervitavad külastajaid teiste seas kultuuriminister Indrek Saar, ajaloolane David Vseviov, kunstnik Kaido Ole, luuletaja Doris Kareva ja näitleja Anu Lamp.

Avamiskuupäev on muuseumile märgilise tähendusega, kuna 2003. aastal rajatud muuseum tähistas juulikuu esimesel päeval oma 15. sünnipäeva. Avamismaratoni programm on üles ehitatud kui meeleline rännak läbi ajastute. Muuseumi õuealal astuvad üles mitmed ansamblid: päeva alustab maalähedane Silver Sepp, diskomuusika ajastut peegeldab Regatt, perestroikaaegse mässumeelsuse toob esile J.M.K.E, tänapäeva noorte vaimsuse peegeldajaks on meisterjaan.

Päeva jooksul etendatakse uue püsinäituse ruumides lavastaja Laura Jaanholdi spetsiaalselt avamiseks loodud rännaklavastust „Kuidas keeta kartulit“. Vabamu õuealalt saab alguse ringkäik vabaduse ja taastumise radadel, mis kulgeb Hirvepargist üle Toompea Vabaduse väljakuni. Ekskursioon toimub nii eesti kui ka inglise keeles. Muuseumi arutelutoas juhendatud töötoad lastele: meisterdatakse vabaduse tuulevurri, männikoorest laevukesi ja protestiplakateid. 

Näituse pääse avamismaratonil on poole hinnaga (täiskasvanu 5 eurot) ning sisaldab ka etenduse külastust. Avamispäeva kontserdid ja eriüritused tasuta. Tutvu programmiga okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu kodulehel. 

Facebooki üritus on SIIN. 

Korraldaja

Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus