Olga Chernyseva ja Jaan Toomiku näitus/performance Temnikova ja Kasela galeriis ning Tallinna keskturul

Temnikova ja Kasela galerii koostööprojekt Olga Chernyseva ja Jaan Toomiku loomingust. Olga Chernyseva looming on eksponeeritud galeriis, Jaan Toomik korraldab aktsiooni Tallinna keskturul.

Temnikova ja Kasela galerii koostööprojekt toob kokku kaks sama põlvkonna kunstnikku: Moskvas töötava Olga Chernysheva (s. 1962) ning Tallinnas tegutseva Jaan Toomiku (s. 1961) loomingud. Mõlemad kunstnikud on läbi aastate oma loomingus kasutanud erinevaid meediume ning töötanud välja tundliku käekirja, milles põimuvad isiklikud lood sotsiaalsete ja poliitiliste narratiividega. Projekt koosneb kahest samaaegselt toimuvast sündmusest: Olga Chernysheva isikunäitusest Temnikova ja Kasela galeriis ning Jaan Toomiku kohaspetsiifiliselt installatsioonist Tallinna keskturul. Foto: Temnikova ja Kasela galerii Tallinnas

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.