Õpilasfirma sEst

ÕF sEst – ehedad Eesti ehted!

Meie ehteid kandes on alati kaasas killuke Eestimaad, sest igas ehtes on kübeke Eestit.

Valmis!
Valmis!

Kõik sai alguse eelmise aasta sügisest, kui viis Tallinna Reaalkooli neidu otsustasid teha koos õpilasfirmat. Sügavast armastusest meie kodumaa vastu otsustasime seondada oma tulevast firmat Eesti 100. sünnipäevaga. Õpilasfirma sEst soovib pakkuda Eestit armastavatele inimestele võimalust end ehtida ainulaadsete käsitööna valminud disainehetega, millesse on kätketud tükike Eestimaad, ning neid ehteid teistelegi kinkida.

Valitud nimi ÕF sEst on mitmemõtteline:

  • sEstsest me armastame Eestit
  • Lisandus ka internatsionaalne mõte „small Estonia“, mille lühend on samuti sEst.

Kõik ehted sisaldavad sõna otseses mõttes killukest Eestimaad, sest nendesse on pandud Eestist kogutud materjali – marju, õisi, puulehti, sammalt, seemneid, Eesti kultuuri, rahvakunsti jne. Ehted sisaldavad endas mõtet – kanda endaga kaasas Eestit, kus iganes kandja ei viibiks, ja kinkida Eestit teistelegi.

Igal ehtel on oma nimi ja lugu. 100 sertifikaadiga ehet valmisid kingitusena Eesti Vabariigile ning nende juurde kuulub Eestiga seotud mõte – loits, mõistatus või rahvatarkus, mis on lisatud ehtekarpi väikesel kaardikesel. Samuti valmisid mitmed lisaehted ja eritellimused nõudluse suurenedes.

Rõõmu on pakkunud nii kogu protsess kui ka õpilasfirmade laadal saadud innovatsiooni eripreemia kõige innovaatilisema kingituse eest. Üllatusena jõudsime suurepärase meeskonnatöö tulemusena nii kaugele, et pälvisime "Eesti parim õpilasfirma 2018" tiitli, ning nüüd valmistame end ette, et minna Eestit esindama Euroopa parima õpilasfirma võistlusele Serbiasse.

Kuid peamine – oleme suutnud oma ehetega pakkuda rõõmu paljudele rahulolevatele klientidele.

11. mail 2018 pälvis õpilasfirma sEst Eesti parima õpilasfirma 2018 tiitli Eesti Rahva Muuseumis.

Algataja

Õpilasfirma sEst

Hoia Eestit! Südames. Kanna Eestit! Endaga kaasas. Kingi Eestit! Sõbrale. Seda soovivad Elisabeth, Helin, Hanna-Liisa, Mari ja Frederika ehk ÕF sEst. Meie armastame Eestit, sest Eesti on tilluke kui veepiisk taeva ja maa vahel. Õrn kui lumehelves. Lennukas kui mõte. Võimas kui iidne loits. Armas kui ema... Meie väike Eesti on juba 100-aastane ja sünnipäeva puhul soovisime valmistada ehteid, millesse on kätketud tükike Eestit. Igal ehtel on oma lugu ja mõte. Iga ehe on unikaalne, teist sarnast ei leia kogu maailmast. Meie ehteid kandes on alati kaasas killuke Eestimaad.