Õpin iga päev midagi uut!

Meie kingitus aitab muuta meie kogukonna lasteaia tervislikumaks, kaunimaks, aitab luua uusi traditsioone ja annab võimaluse lastele ja täiskasvanutele uute teadmiste, oskuste, kogemuste saamiseks.

Kose Lasteaed PäevaLill soovib EV 100. juubeliks alustada taimepüramiidides ravimtaimede, ilutaimede, maitsetaimede jm kasvatamist. Kokku kasvaks igas püramiidis 100 erinevat taime. Kingitus on eelkõige suunatud kogukonna lastele ja nende peredele, kuid annab suure väärtuse tervele kogukonnale. Iga lasteaiarühm hakkab õpetaja juhendamisel õppima, kuidas sirguvad erinevad taimed seemnest suureks taimeks. Õpime aastaaegade vaheldumist ja selle mõju, õpime taimede eest hoolitsemist, õpime tundma taimede nimetusi ja eristama ning tundma looduse erinevaid värve. Õpetame lastele ja nende peredele tundma ravim-, ilu- ja maitsetaimede omadusi andes edasi rahvapäraseid traditsioone ja vanavanemate teadmisi, kogemusi. Loome oma kingitusega ka kogukonnale võimaluse igal aastal taimepüramiidides looduse aastaringi jälgida. See saab meie uueks traditsiooniks. Lisaväärtuseks on tervislik toitumine ja kaunis lasteaia ümbrus. Kogu tegevusega väärtustame õuesõpet ja õues olemist.
Kõik suur sünnib aeglaselt ja märkamatult kasvades.

Juuli 2017 algus taimepüramiidide saabumine, tõrvamine 2 korda (ajakulu umbes nädal), mulla ettevalmistamine, kastmissüsteemi paigaldamine (valmis juuli lõpuks 2017). Alates augusti algusest 2017 õuesõpe, taimede istutamine (püsikud), maitsetaimed, maasikad jne. Taimede eest hoolitsemine. Novembri lõpp 2017 taimepüramiidide talveks ettevalmistamine, okstega katmine. Aprill 2018 uus taimekasvatuse hooaeg algab. Seemnete külvamine, taimede istutamine, taimede eest hoolitsemine, õuesõpe kuni 2018 november, mil valmistame taaskord taimepüramiidid talveks ette ning nad jäävad ootama uut hooaega.

KÜSK toetus, kogukonna abi seemnete ja taimedega varustamisel, tõrvaõliga taimepüramiidide tõrvamine.

Algataja

Kose Lasteaed PäevaLill

Kose Lasteaias PäevaLill on 146 last ja 40 töötajat. Tegutseb 8 rühma. Meil on oma projekti-, arendus-, loov- ja tervisemeeskond. Teeme koos teatrit ja laulame lasteaia naisansamblis. Varakevadest alates kasvatame taimi rühmades, osaleme herne kasvatamise projektis. Väärtustame õuesõpet. Alates 24. maist kinnitame lasteaiale oma nime PäevaLill pereüritusega. PäevaLill avab hommikul oma õied nii nagu lapsed tulevad hommikul lasteaeda ja õitsevad lasteaia päeval nagu lilled.