Õppeaasta avaaktus Kassitoomel

2. septembril toimub Tartu Ülikooli õppeaasta avaaktus tavapärase peahoone aula asemel hoopis Kassitoomel.

EST

Rahvusülikooli juubeliaastal alustame uut õppeaastat Kassitoomel. Kogu ülikoolipere ja uued üliõpilased on oodatud avaaktusele 2. septembril kell 16.

Traditsioonilistele aktusekõnedele järgneb kontsertetendus, mille teema on „Ülikooli keeled“. Keel ja ka tudengifolkloor võib olla sõnaline, märgiline, semantiline, sümboliline, muusikaline, kehalis-kinesteetiline, kultuuriline jne. Vaatleme viimast sadat aastat läbi muusikalis-tekstilise põimingu, kus jagub nii äratundmis- kui ka avastamisrõõmu.

Laval on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusika ja etenduskunstide osakondade üliõpilased. Kontsertetenduse lavastaja on Raido Mägi, muusikalised kujundajad ja bändijuhid Liina Saar ja Marek Talts ning produtsent Heili Lindepuu, kes kõik on samuti Viljandi kultuuriakadeemiast.

Aktusele järgneb ühislaulmine.

Kassitoomele on oodatud kõik üliõpilased, õppejõud ja töötajad.

Kassitoome veerele võib tulla piknikukorvidega, kohapeal sööke ja jooke ei pakuta. Üritus kestab umbes kella 19-ni.

Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta 100.ut.ee

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Eesti Vabariigi alguspäevil loodud emakeelne Tartu Ülikool pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele ja lõi rahvusliku haritlaskonna. Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.

Märksõnad: