Õppeaasta avaaktus Kassitoomel

2. septembril toimub Tartu Ülikooli õppeaasta avaaktus tavapärase peahoone aula asemel hoopis Kassitoomel.

EST

Rahvusülikooli juubeliaastal alustame uut õppeaastat Kassitoomel. Kogu ülikoolipere ja uued üliõpilased on oodatud avaaktusele 2. septembril kell 16.

Traditsioonilistele aktusekõnedele järgneb kontsertetendus, mille teema on „Ülikooli keeled“. Keel ja ka tudengifolkloor võib olla sõnaline, märgiline, semantiline, sümboliline, muusikaline, kehalis-kinesteetiline, kultuuriline jne. Vaatleme viimast sadat aastat läbi muusikalis-tekstilise põimingu, kus jagub nii äratundmis- kui ka avastamisrõõmu.

Laval on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusika ja etenduskunstide osakondade üliõpilased. Kontsertetenduse lavastaja on Raido Mägi, muusikalised kujundajad ja bändijuhid Liina Saar ja Marek Talts ning produtsent Heili Lindepuu, kes kõik on samuti Viljandi kultuuriakadeemiast.

Aktusele järgneb ühislaulmine ülikooli kooride eestvedamisel.

Kassitoomele on oodatud kõik üliõpilased, õppejõud ja töötajad.

Kassitoome veerele võib tulla piknikukorvidega, kohapeal sööke ja jooke ei pakuta. Üritus kestab umbes kella 19-ni.

Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta 100.ut.ee

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Rahvusülikoolina oleme on eestikeelse kõrghariduse andja, Eesti haritlaskonna kasvataja ja väärtuste kujundaja, Eestit ja tema rahvast uurivate teaduste arendaja, Eesti ühiskondliku arengu eestvedaja, teadmuspõhise ühiskonna ja majanduse kujundaja, eesti keele ja kultuuri uurija ja arendaja ning eesti teaduskeele edendaja, kultuuripärandi uurija, säilitaja ja tutvustaja.

Märksõnad: