Orbu talu EV100 – vastse Kadakakoja avamine

Orbu talus Saaremaal, kus juba 2011. aastast alates valmib tuntud-tunnustatud Saaremaa kadakasiirup, avatakse 2018 suvel vastselt renoveeritud Kadakakoda – Orbu rahva EV100 kingitus.

Valmis!
Valmis!

Leedri külas Orbu talus on siirupiemandad tegutsenud juba alates 2011. aastast.

Peamiselt kadakapõhiseid siirupeid, kastmeid ja maiuseid valmistavad siirupiemandad rajavad PRIA investeeringutoetuse abil Kadakakoja nime kandva uue moodsate seadmetega siirupiköögi, et suurendada oma sortimenti ja järjest kasvava nõudlusega paremini toime tulla.

Kadakakoda valmib Orbul EV juubeliaasta suvel: talu vana laut lammutatakse ja asemele ehitatakse uus maja, kuid säilitatakse 19. sajandi lõpust pärit hoone algne väljanägemine. See oli talu omanike soov ja ka muinsuskaitseameti nõue, et säiliks Leedri küla ajalooline miljöö.

Võimsamad seadmed ja laienemine ei tähenda samas kaugeltki, et senisele tegevusfilosoofiale mööndusi tehakse. Meie eesmärk on ikka kasutada kohalikku toorainet ehk siis tegeleda sügavuti kadakaga. Kadakakoja rajamine tähendab uusi tooteid, samuti näeme perspektiivi võimaluses pakkuda oma uusi seadmeid toodangu valmistamiseks kasutada ka teistele toidutootjatele. Koja käivitamine tähendab ka ühe või kahe uue töökoha loomist.

Algataja

EV100 igas külas