Orinõmme – koduküla enne, nüüd ja tulevikus!

Kaunis koduküla Orinõmme saab küla südamesse talude 100-aastase ajalooga stendi, korrastatud vanad lahvka-ootamise pingid ja väikese katusealuse, kus kogukond ikka aegajalt kokku saab.

Valmis!
Valmis!

Orinõmme küla ajalugu on pikk ja väärikas. Oleme väike kokkuhoidev küla Saaremaa väravas asuvas Orissaare vallas, Maasi ordulossi varemete kõrval. Juba aastaid uurime oma koduküla ajalugu ja oleme selle ka kenasti kirja pannud. Ühiselt korrastame Orinõmme kui miljööväärtusliku küla ilmet kaunimaks, puhtamaks, kodusemaks . Meid on pärjatud tiitliga ''Saaremaa aasta küla'' tiitliga.
Soovime EV 100. sünnipäevaks kinkida nii kodukülale kui ka kogu Eestile meie küla südames avatava stendi, kus peal kenasti talude ajalugu ja küla tähtsamad sündmused. Lisaks korrastame pingid, katusealuse, rajame korraliku haljastuse.

Augustis 2018, kui avame pidulikult ajalootahvlid, saab kogu küla ja ümbruskond kokku ja toimub väike laulupidu, kust ei puudu ei pillid ei ühislaulud.

Eelnevalt aga ootab suur uurimustöö just möödunud 100 aastase ajaloo kohta, kuigi palju andmeid on meil juba olemas ja kogutud, kuid lähiaastate tegemised ja saavutused lisanduvad igapäevaselt juurde.
Loodame väga rahalist abi stendi valmistamisel. Kogu paigalduse ja ehitustegevusega saame kogukonnaga talgukorras ise hakkama.

Meie mõte on - iga väike külake meie Eestis on tähtis ja väärt oma ajalugu hoidma ja hindama ning põlvkondadevaheline koostöö ja lõimumine kastab ja ühendab inimesi igas vanuses.

Ürituse korraldaja ja kontakt: Anu Viljaste 5217700 ja Irja Tuus 5076018

Algataja

Visit Saaremaa MTÜ