Orinõmme – koduküla enne, nüüd ja tulevikus

Kaunis koduküla Orinõmme saab küla südamesse talude 100aastase ajalooga stendi, korrastatud vanad lahvka-ootamise pingid ja väikese katusealuse, kus kogukond ikka aeg-ajalt kokku saab.

Valmis!
Valmis!

Orinõmme küla ajalugu on pikk ja väärikas. Oleme väike kokkuhoidev küla Saaremaa väravas asuvas Orissaare vallas, Maasi ordulossi varemete kõrval. Juba aastaid uurime oma koduküla ajalugu ja oleme selle ka kenasti kirja pannud. Ühiselt korrastame Orinõmme kui miljööväärtusliku küla ilmet kaunimaks, puhtamaks, kodusemaks. Meid on pärjatud Saaremaa aasta küla' tiitliga.

Soovime EV 100. sünnipäevaks kinkida nii kodukülale kui ka kogu Eestile meie küla südames avatava stendi, kus peal kenasti talude ajalugu ja küla tähtsamad sündmused. Lisaks korrastame pingid, katusealuse, rajame korraliku haljastuse.

Augustis 2018, kui avame pidulikult ajalootahvlid, saab kogu küla ja ümbruskond kokku ja toimub väike laulupidu, kust ei puudu pillid ja ühislaulud.

Enne aga ootab suur uurimistöö just möödunud 100aastase ajaloo kohta, kuigi palju andmeid on meil juba olemas ja kogutud, kuid iga päev lisanduvad lähiaastate tegemised ja saavutused.
Loodame väga rahalist abi stendi valmistamisel. Kogu paigalduse ja ehitustegevusega saame kogukonnaga talgu korras ise hakkama.

Meie mõte on: iga väike küla meie Eestis on tähtis ja väärt oma ajalugu hoidma ja hindama ning põlvkondadevaheline koostöö ja lõimumine ühendab inimesi igas vanuses.

Ürituse korraldaja ja kontakt: Anu Viljaste (521 7700) ja Irja Tuus (507 6018).

Algataja

Visit Saaremaa MTÜ