Oskuste festival "Noor meister 2018"

EV100 raames soovime oskuste festivali "Noor meister 2018" kaudu näidata meie väikese riigi tublisid noori tugisambaid – väärtuslike oskustega tuleviku tegijaid.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Pika traditsiooniga SA Innove kutsemeistrivõistlused "Noor meister" on aastatega kasvanud ja arenenud suureks noortesündmuseks. Sellel aastal oleme selle nimetanud oskuste festivaliks "Noor meister 2018". Tänavune üritus keskendub kooliõpilastele ning nende oskustele ja hobidele, millest tulevikus võib saada elukutse või hüppelaud iseseisvasse ellu. Kutsume üldhariduskoolide noori ja õpetajaid saama osa huvitavast kahepäevasest üritusest, mis on täis võimalusi täiendada enda teadmisi, panna käed külge erinevates töötubades ning vaadata ringi võimaluste maailmas, mida pakuvad juba omandatud oskused.
Oskuste festivali päevi sisustavad lisaks töötubadele ka meeleolukas lavaprogramm, kutsekoolid, karjäärispetsialistid, tööandjad, praktikud, erinevad eksperdid, erialaliidud ja Eesti kutsemeistrivõistlused 31 erialal.
Näeme, et noored ei tea sageli, milliseid võimalusi oskusõpe pakub ning ei oska luua seoseid oma olemasolevate oskuste ja võimaliku tulevikutöö vahel. Sellepärast kutsumegi noori läbi oma ürituse vaatama oskustega tulevikku. Meie peamiseks sihtrühmaks on üldhariduskooli õpilased alates põhikoolist, kellele kohapeal on eeskujuks kutsekoolidest sirguvad tulevased noored meistrid.
Oma tegevuse kaudu soovime kinkida Eesti riigile igal aastal üha teadlikumaid noori, kes mõistavad oskuste väärtusi ja nende võimalusi tööturul ning juba väga hea praktilise baasiga noori meistreid. Tahame näidata selle väikese riigi tublisid noori tugisambaid – väärtuslike oskustega tulevast tööjõudu -, kes aitavad Eestil kasvada ka järgmise sajandi ja sealt edasi. Usume, et meie väikesel riigil on põhjust nende üle oma tähtsal juubeliaastal uhkust tunda. Soovime koos oma üritusega kinkida Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks ka 100 uut noort meistrit.

Korraldaja

SA Innove

Sihtasutus Innove on hariduse kompetentsikeskus Eestis, mis edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi.