"Õun on eestlase moodi ehk 10x10 Eesti maitset" näitus Nelja Nurga Galeriis, Kärdlas

Eesti, maalisin sinu tavalisi õunu ja kirjutasin juurde lühilood. Need räägivad sinu inimestest, sellest, mis neil südamel. Turgutavad hoolima ja austama üksteist meie erinevustele vaatamata.

Kogupereüritus
EST

„Õun on nagu eestlane. Igaüks oma nägu. Väike defekt siin ja kriim seal. Plekk ühel ja iluviga teisel põsel. Ajatuultes räsitud, aga ikka alles. Trotsi täis. Aroomist pungil. Ehe. Mitte läikiv välismaine õun. Vaid tahumata, ebastandardne, läbib napilt kvaliteedikontrolli. Kodu mekiga. Mälestusi täis. Õun on eestlase moodi. Mitte kõige esinduslikum. Lihtne. Liiga tavaline. Aga üdini oma. Ellujääja.“
See on „Kingin sulle õuna. Sest õun on eestlase moodi“ sissejuhatav lühilugu.
Õun on kõige tavalisem eesti vili. Kättesaadav, lihtne ja omane. Seepärast maalisin erinevatest eesti õuntest „portreed“ ja kirjutasin lühilood juurde. Kingin need pildid ja lood, et vaataksime enda sisse ja enda ümber. Et märkaksime, kust tuleme ja hindaksime pinda, kus kasvame. Hoiaksime oma maad ja armastaksime tema lihtsat halli ilu. Kuigi me oleme kõik erinevad, oleme ühe puu viljad. Igaüks omanäoline. See erinevuste hulk teebki meid ilusaks. Aitab kasvada ja maitseb hea. Loodan, et mu kingitud õunalood innustavad märkama ja hoidma naabrit enda kõrval. Tiivustavad austama üksteist vaatamata erinevustele ja omapäradele. Inspireerivad alustama muutustega iseendast. Õunamaale ja nende juurde kuuluvaid tekste eksponeerin aasta jooksul erinevates paikades.
Esimene väljapanek toimub 2018. aasta jaanuaris Hiiumaal, Nelja Nurga Galeriis.
See on minu kingitus EV100-le.

https://www.facebook.com/neljanurga/

Galerii on avatud reedeti ja laupäeviti kella 11–15.  Muudel aegadel kokkuleppel Kaja Hiis 5109255

Korraldaja

Kamille Saabre