Päikeseloojangu süstamatk Pedassaarele

Tule päikeseloojangumatkale Pedassarele, et nautida sumedat suveõhtut ja saare puutumatut ilu!

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Pärast süstasõidu algõpet aerutame saare idaküljele, kus teeme kaks lühikest jalutuskäiku. Kõigepealt külastame metsavahikohta ja tutvume endise metsavahi koduümbrusega, mis pakkus väga kasinaid elutingimusi. Seejärel aerutame saare loodeotsa ning jalutame liivaastangul. Vaatame pealetungiva mere tegevusjälgi, imetleme saare ilusat metsa, viskame pilgu teistele saartele ja rändrahnudele meres ning naudime päikeseloojangut.

See, kui hästi päikeseloojang näha on, sõltub ilmast, kuid ka pilves ilmaga võib kohata läänetaevas imelist värvide mängu.

Pedassaar on Kolga lahe kõige kõrgem ja metsasem saar. Väheviljakate muldade tõttu on saar olnud läbi aegade kaetud metsaga ja ainsateks asukateks on olnud metsvaht koos perega. Praegu saarel püsiasustus puudub, saare idaossa on Riigimetsa Majandamise Keskus ehitanud palkmajakese, mida huvilistele välja üüritakse. Saare loodeosas asub 8 meetri kõrgune liivaastang, kust avaneb suurepärane vaade loojuvale päikesele ja teistele Kolga lahe saartele. Huvitavaid lugusid nii Pedassaarest kui ka teistest vaatevälja jäävatest saartest on meie matkajuhtidel pajatada palju. 

Retke alustame kell 19.00 puhkekeskusest “Valkla rand” ja lõpetame samas kohas ca kell 22.30.
Matka kestus on umbes 3,5 tundi ja süstaga läbime umbes 9 kilomeetri pikkuse marsruudi.

NB: Matkad toimuvad 6. ja 10. juulil.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Matk on Eesti Matkaliidu liikme Reimann Retked OÜ EV100 juubelimatka sarja matk. 

Maksumus ühele inimesele on 30 EUR. Hind sisaldab algõpet, süstavarustust, kerget einet ja matkajuhi teenust.

Registreerimine ja täpsem info:  +372 511 4099 või info@retked.ee.

Korraldaja

Reimann Retked OÜ

Reimann Retked korraldab aastaringselt harivaid matku looduses. Peamisteks retkedeks varakevadel suurvee ajal on parvematkad jõgedel, hiliskevadel käime süstadega jõgedel kopraid vaatlemas. Suve veedame meresüstaga matkates ja tutvudes Eestimaa väikesaartega, kuhu ilma süstata on keeruline ligi pääseda. Räätsamatku rabades teeme peamiselt sügis-talvisel perioodil, aga räätsadega võib soid ja rabasid avastamas käia aastaringselt. Kui talvel piisavalt lund on, siis korraldame tõukekelguretki Kõrvemaa saaniradadel.