Päikeseloojangu süstamatk Pedassaarele

Matk on Eesti Matkaliidu liikme Reimann Retked OÜ EV100 juubelimatka sarja matk. Süstamatk Pedassaarele on mõnus õhtune süstaretk, mis on jõukohane kõigile algajatele.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Süstamatk algab phkekeskusest "Valkla rand". Peale süstasõidu algõpet aerutame saare idaküljele. Saarel teeme kaks lühikest jalutuskäiku. Kõigepealt külastame metsavahikohta ja tutvume endise metsavahi koduümbrusega, mis väga kasinaid elutingimusi pakkus. Seejärel aerutame saare loodeotsa juurde ning jalutame liivaastangul. Vaatame pealetungiva mere tegevusjälgi, saarel imetleme ilusat metsa, viskame pilgu teistele saartele ja rändrahnudele meres ning kaeme päikeseloojangut. See kui hästi päikeseloojang näha on sõltub ilmast, kuid ka pilves ilmaga võib kohata läänetaevas värvide mängu.
Pedassaar on Kolga lahe kõige kõrgem ja metsasem saar. Väheviljakate muldade tõttu on saar olnud läbi aegade kaetud metsaga ja ainsateks asukateks on olnud metsvaht koos perega. Praegu saarel püsiasustus puudub, saare idaossa on Riigimetsa Majandamise Keskus ehitanud palkmajakese, mida huvilistele välja üüritakse. Saare loodeosas asub 8 meetri kõrgune liivaastang, kust avaneb suurepärane vaade loojuvale päikesele ja teistele Kolga lahe saartele. Huvitavaid lugusid nii Pedassaarest kui ka teistest vaatevälja jäävatest saartest on meie matkajuhtidel pajatada palju.

Retke alustame kell 19.00 puhkekeskusest “Valkla rand” ja lõpetame samas ca 22.30.

Kestus: umbes 3,5 tundi
Süstaga läbime umbes 9 km
Hind ühele inimesele 30 eur
Hind sisaldab: algõpet, süstavarustust, kerget einet, matkajuhi teenust

Registreerumine ja täpsem info:  +372 511 4099 või info@retked.ee 

 

Korraldaja

Reimann Retked OÜ

Reimann Retked korraldab aastaringselt harivaid matku looduses. Peamisteks retkedeks varakevadel suurvee ajal on parvematkad jõgedel, hiliskevadel käime süstadega jõgedel kopraid vaatlemas. Suve veedame meresüstaga matkates ja tutvudes Eestimaa väikesaartega, kuhu ilma süstata on keeruline ligi pääseda. Räätsamatku rabades teeme peamiselt sügis-talvisel perioodil, aga räätsadega võib soid ja rabasid avastamas käia aastaringselt. Kui talvel piisavalt lund on, siis korraldame tõukekelguretki Kõrvemaa saaniradadel.

Märksõnad: