Paldiski 300

Paldiski 300 laulu- ja tantsupidu "100 minutit Eestile" on pühendatud EV100. sünnipäevale! 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Lääne-Harju vald tähistab Paldiski 300 linnapäevi kaasahaarava programmiga:

20. juuli - Noored ja kultuuripärand

21. juuli - Rahvuskultuur - EV100 laulu- ja tantsupidu - 100 minutit Eestile!

22. juuli - Ajalooline Paldiski ja tänapäev

Eesmärk on lõimuda Lääne-Harju valla kogukonnad, kaasata kõik valla taidlejad ja erinevaid stiile harrastavad kollektiivid ning läbi mitmekeelese kultuurilise ühiskondliku tegevuse kaudu kujundada ühiskonda, hoida ja edendada Eesti rahvuslikku identiteeti.

 

Noortepäeva sisustavad valla erivanuses noored, esitatakse näidendeid, huvikeskused sisustavad noorte alad, vilistlaste tagasiside andmine õppimisvõimalustest välismaa ülikoolides. Laulasmaa Spordiklubi lõbusaid spordivõistlused, kriipamis- ja audiovisuaalkunsti töötoad (eelregistreerimisega), „Paldiski 300“ kunstikonkursi näitus, Padise Rahvateater - Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis.

Kinobuss R-L näitab ajaloolisi arhiivikaadreid Paldiskist ja toimub öökino. Lemmikloomaala (tõukoerad) ja batuudid, noortedisko!

 

Rahvuskultuuripäeval - vähemusrahvaste tänaval kantakse erikultuuriruumi rahvarõivaid, toimub käsitöö müük, traditsioonide tutvustamine ja maitseelamusi pakuvad erirahvuste kohvikud. Meelelahutust pakuvad muukeelsed kontserdid, valla taidlejate ja külalisesinejate ülesastumised. Taaselustatakse 300. aasta tagune periood, tänavakunstnikud jäädvustavad hetked. Laat avatud 10:00 – 19:00. Toimuvad sädeinimeste, asutuste liidrite ja kogukonna vahelised mõttetalgud. EV100 laulu- ja tantsupidu - rongkäik ja simman. 

Estonian Dream Army Band, peaesineja: Tanel Padar

Ilutulestik ja disko!

 

Ajaloopäeva sisustavad aktiivsed ajaloohuvilised, toimuvad eriorganisatsioonide demonstratsioonesinemised, näitused ja tutvustamine. Näidislahing - suitsu ja pauguga! Paldiski ajalooliste paikade tutvustamise bussituur.

Siiri Sisaski kontsert „Oma laulud“ - Pakri Parunis.

Korraldaja

Lääne-Harju vald