Palu Sõit 2018 ja Arseni Palu mälestusmärgi avamine Valgamaal

Arseni Palu oli Eesti Lennuväe ohvitser ja hävituslennuväe salgaülem ning piloot, tehnikaalaste käsiraamatute autor.

Kogupereüritus
EST

Ürituse raames toimub vanatehnika paraad ja Arseni Palu sünnikodus mälestusmärgi avamine. Vanatehnika paraad saab alguse Valga Militaarteemapargist 18. augustil kell 11:oo ja suundub ca 30 km sõidule Arseni Palu sünnikohta, kus avame mälestusmärgi.

Arseni Palu sulest ilmus kokku 1951-1976 üheksa auto-moto käsiraamatut, mida rahvasuus kutsutakse „Palu Piibliks“. Lisaks ilmus tema sulest värsivormis kirjutatud ja illustreeritud (värvi ise) lasteraamat "Läheme Lendama". Lisaks väärtuslikule teabele tema kaasaja mootorrataste ja autode kohta hoidis ja edendas Arseni Palu oma raamatute kirjutamisega tehnikaalast eesti keelt, korrastas terminoloogilist käsitlust ja seletas lahti erialased võõrlaenud meie keeles.

Lisaks saab lugeda http://tsiklitall.ee/?p=497

Korraldaja

Vanamootorrattaklubi Wana-Kolga Tsiklitall

Wana-Kolga Tsiklitall on motoklubi mis koondab endas peamiselt vanadest, üle 35a vanustest tsiklitest huvituvaid inimesi. Klubi asutajaks ja eestvedajaks on klubi President Jaan Sild. Klubis on hetkeseisuga 10 aktiivset liiget, ning toetajaliikmed. Peamine eesmärk on vanade tsiklitega koos sõitmine, vanatehnikaürituste külastamine, ühised matkad ja väljasõidud. Enamus klubi liikmeid omab ka kaasaegseid mootorrattaid, aga vanatehnikahuvist ja Eesti lühikesest sõiduhooajast tingituna jääb aega ja huvi nendega ringi liikumiseks järjest vähemaks. Teiseks peamiseks tegevussuunaks on vanade tsiklite taastamine, võimalikult autentset tulemust eesmärgiks pidades. Kõik seni taastatud tsiklid on musta numbri sertifikaadi väärilised ning saanud erinevatel taastamiskonkurssidel kõrgeid kohti. Iga klubiliige taastab oma tsikleid ise, klubi eesmärk on seda tegevust toetada nii informatsiooni, parimate praktikate, tööde ühildamise, töökoja ja seadmete kasutamise võimaldamise läbi.

Märksõnad: