Pärimuslik jõulupuu Tamperes

Pärimuslik jõulupuu on Tampere kandi lastega peredele suunatud meeleolukas jõuluüritus, mis tutvustab vanu eesti jõulutraditsioone ja annab võimaluse jõuluimest eesti moodi vahetult osa saada

Pärimuslik jõulupuu on 4 tunni jooksul realiseeruv soe, südamlik, jõuluootusest ja laste õhinast pakatav õhtu, mis keskendub eesti jõulutraditsioonide tutvustamisele ja vahetu kogemuse loomisele. Kavas: Musitseerivad pärimusmuusikud Leana & Hartwin Vanad eesti jõulumängud Kaunid jõululaulud Tampere eesti segakoori esituses Jõuluvana külaskäik Lastenurk, kus meisterdatakse paberist jõuluehteid Ühine jõululaud Programm on eestikeelne ning tõlgitakse osaliselt soome keelde. Sündmus on mõeldud Soomes Tampere piirkonnas elavatele soome-eestlastele ning soomlastele. Olulise osa sihtrühmast moodustavad eesti juurtega lapsed erinevas vanuses. Eesmärk on tutvustada eesti jõulupärimust, näidata seda oma rikkuses ning erilisuses ning suurendada just eestlaskonna hulgas kogukonnatunnet ning uhkust oma juurte ja kultuuri üle.

Algataja

Pirkanmaa Tuglase Selts

Pirkanmaa Tuglase Selts (Pirkanmaan Tuglas-seura Ry) on Soomes, Pirkanmaa regioonis tegutsev eesti kultuuriselts, mis tutvustab piirkonnas Eestit ja eesti kultuuri, arendab Eesti-Soome koostööd ning seisab hea eesti kultuuri ja identiteedi elujõu säilitamise eest soome-eestlaste hulgas.