Pärnu Harmonica festival 2018

Pärnu Harmonica Festival on Ida- Euroopa suurim suupilli festival. Muusikasündmus toimub 2018. aastal seitsmeteistkümnendat korda ja on pühendatud vabariigi 100. sünnipäevale. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Festivali eesmärkideks on arenguvõimaluste ja elukestva õppe väärtustamine muusikavaldkonnas, kus suupillil kõlab soolopillina mitmes žanris; eesti heliloojate loomingu väärtustamine ning populariseerimine; rahvusvaheliselt tunnustatud professionaalsete mängijate kaasamine festivali tegevustesse (kontserdid, konkursside žüriis osalemine, konsultatsioonide ja töötubade läbiviimine) ja Eesti muusika (rahvamuusika ja heliloomingu) tutvustamine rahvusvahelisel areenil. Festivali peaesinejateks on vice-maailmameistrist kvartett "Austria", klassikavirtuoos Willi Burger Itaaliast, bluusigurud Steve Baker ja  Julian Dawson Suurbritanniast, jazzlegendid Jens Bunge Saksamaalt ja Heikki Jännti Soomest.  Kaastegevad on Eesti muusikud Juhan Uppin ja ”Rüüt”, Heino Tartes, Karl Madis, Piccolo jt. Festival toimub viiel päeval (5.- 9. juulil 2018), mille raames korraldatakse suupillimängijate konkurss Baltic- Nordic OPEN, rahvamuusika konkurss publiku auhindadele  ja antakse 9 erinevat kontserti Pärnus ning üks lisakontsert Tallinnas Niguliste muuseumis. Kõigil festivali päevadel toimuvad konsultatsioonid ja õpitoad, noodi-, pilli- ja plaadilaat ning traditsiooniline osavõtjate rongkäik lõppkontserdile. Festival on populaarne ja haarab oma tegevustesse erinevaid vanusegruppe noortest kuni soliidse vanuseni, kellel muusikasündmusest osasaamine on olnud ajendiks oma muusikaharrastusega alustamiseks ja seeläbi avardanud nii laste, täiskasvanute ja ka eakate maailmapilti. Festivali korraldab Suupilliklubi Piccolo.                                                                  

Neljapäeval, 5. juulil

19.30 Tervituskontsert Tervise Kultuurikeskuses 

Reedel, 6.juulil

10.00 – 12. 00 Osavõtjate ja konkursist osavõtjate registreerimine Nooruse majas

11.00 Konkursi Baltic- Nordic OPEN esinemised Nooruse majas

19.00 Galakontsert Endla teatrimajas

22.00 Festivaliklubi õhtu osavõtjatele

Laupäeval, 7. juulil

10.00 Õpitoad Nooruse majas ja Kentuki kõrtsis

12.00 Rahvamuusika võistluskontsert Kentuki kõrtsis

15.30 – 16.30 Vaba lava kontserdid Kentruki kõrtsis

17.00 Klassikakontsert Elisabeti kirikus

19.30 Jazz- ja bluusikontsert „ Harmonica Fireworks“ Nooruse majas

19.30 Rahvamuusika kontsert-simman Kentuki kõrtsis 

22.00 Festivaliklubi õhtu osavõtjatele

Pühapäeval, 8. juulil

13.15 Rongkäik läbi linna

14.00 Kontsert Kuursaali vabaõhulaval

           Konkursi peapreemia kätteandmine

Esmaspäeval, 9. juulil 

18.00 Eksklusiivne kontsert  Tallinnas Niguliste muuseumis

        Koduleht: www.piccolo.ee

 

Korraldaja

Suupilliklubi Piccolo

Mittetulundusühing Suupilliklubi Piccolo on loodud 9. nov. 1996.a Klubi eesmärgiks on muusika harrastamine, eeskätt suupillimängu propageerimine ning kogukonna aktiivsuse kasvatamine; regulaarsete harjutuste läbiviimine; festivalide, seminaride, konkursside, kokkutulekute korraldamine ja nendel osalemine; kontsertide, kontsertreiside, etenduste jt. ürituste läbiviimine; helikandjate salvestamine ning koolituste teostamine. Klubi korraldab järjepidevalt koostöös Pärnu linnavalitsusega kultuuri ja vaba aja suursündmust - Pärnu Harmonica Festivali alates 2002. aastast, mis on kasvanud oma valdkonna suurimaks ja tuntumaks muusikasündmuseks Ida- Euroopas . Lisaks on teostatud üle 120 erineva projekti (kultuurisündmuste teostamine ja pilliõpetuste organiseerimine, organisatsiooni arendamine, rahvusvahelistes koostööprojektides osalemine jms.), mida on rahastanud kohalik omavalitsus, Kultuurkapital, KÜSK, Hasartmängumaksu Nõukogu, avalikud fondid ja sponsorid. Klubis on üle 50 liikme Pärnust ja teistest maakondadest ning ka 12 rahvusvahelist auliiget.