Pärnu Muusikafestival 2018

Pärnu Muusikafestivali juubeliaasta on pühendatud Eesti Vabariigi 100-le. Plaanis on igal kontserdil esitatada vähemalt üks Eesti lugu või mõni teos Eesti heliloojate repertuaarist.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

Pärnu Muusikafestivali peakorraldaja Kristjan Halliku käe all leiab festival tänavu aset juba kümnendat korda. Juubelifestival toimub 05. august – 11. august ning toimumiskohaks on traditsiooniliseks saanud suvepealinn Pärnu, kus asub ühtlasi ka perekond Järvi suvekodu.

Pärnu Muusikafestival on kõrgelt hinnatud klassikalise muusika festival, mis on kasvamas üheks olulisemaks orkestrifestivaliks kogu Euroopas. Lisaks toimub Pärnu Muusikafestivali raames Järvi Akadeemia, kus paljud noored muusikud saavad oma oskusi tunnustatud maestrote ja õpetajate käe all arendada.

Pärnu Muusikafestival on toimunud alates 2009. aastast ning selle keskmeks on 2011. aastast olnud Paavo Järvi juhendamisel Eesti Festivaliorkester (EFO). Orkester koosneb parimatest Eesti orkestrites töötavatest muusikutest, välisriikides karjääri tegevatest eestlastest ning paljudest solistidest Euroopa tipporkestritest, orkestri kontsertmeister on ka sel aastal Florian Donderer, kes on ühtlasi ka Deutsche Kammerphilharmonie Bremen’i kontsertmeister.

Kuni eelmise aastani oli EFO esinenud vaid Pärnus, kuid kuna orkester on saavutamas suurt edu, siis käesoleva aasta jaanuaris toimus EFO esimese kontsertturnee Euroopas. Samuti astub EFO augustis Eesti Vabariik 100 turnee käigus Eesti esimese orkestrina üles mainekal klassikalise muusika festivalil BBC Proms.

Täpsema info festivali ning kontsertide kohta leiab festivali kodulehelt www.parnumusicfestival.ee ning Piletilevist.

Korraldaja

MTÜ Järvi Festival