Patsiderohket sünnipäeva meie armsale kodumaale!

Punupatside tegemine on oskus, mida antakse ühelt põlvkonnalt järgmisele ja punupatsidel on Eesti rahvakultuuris saja aasta jooksul teenitud oma kindel koht.

Ilutegijad pühendavad kodumaa sünnipäeva auks sada punupatsi :) Saja punupatsi idee autor on Tartus asuva Võlumaa ilusalongi juhataja Marika Liik. Usin ilutegija kaasas saja punupatsi ellukutsumiseks enda tööpere ja tulemus valmis ühe päeva ja vaid loetud tundide jooksul. „Hakkasin juba mõni aeg tagasi ajurünnakut tegema teemal ilu ja Eesti Vabariik 100. Peab tõdema, et igasuguseid põnevaid mõtteid tuli, kuid lõppeks oli selge, et lihtsuses peitub võlu ja punupats võiks olla auväärt kingiidee, millega teostuseni liikuda,“ räägib Marika Liik. Ilusalongi juhataja märgib, et punupatside tegemine on oskus, mida antakse ühelt põlvkonnalt järgmisele ja punupatsidel on Eesti rahvakultuuris saja aasta jooksul teenitud oma kindel koht. Siinjuures viitas ta paremaks illustreerimiseks setodele, kelle traditsioonidesse on kuulunud peakatte all punupatsisoengud ja lisaks sellele ka punase vaiba üritustele, kus tihti saab näha romantilisi punupatsisoenguid. „Kaasasime Võlumaa ilusalongi punupatside tegemise juurde ka fotograafi Marvi Pristavka-Taali, kes on hakkama saanud tõelise kunstiteosega. Tema jäädvustatud foto oleks võimalik kuni kolme meetri pikkusena välja trükkida ja mängingi vargsi mõttega pakkuda vabariigi vastuvõtule Eesti Rahva Muuseumisse saja sinimustvalge lipsuga punupatsi fotot kujunduselemendina,“ ütleb Liik. Vabariigi sünnipäevaks pühendatud fotosid saab kaeda siit: http://bit.ly/2AM87vg

Jaanuari kolmandaks nädalaks oleks kogutud hinnapakkumused ja partnerid, kellega koostöös saaks sinimustvalged EV100 patsipildiga T-särgid toota. Nädal 7 oleksid ilmselt eelnevale toetudes tootmisajad selged ja T-särgid trükitud Samuti sooviks veebruari alguseks oota 3 meetri pikkust plagu patsipildiga, et seda ERMi pakkuda presidendi vastuvõtule üheks elemendiks.

Vajaksime rahalisi vahendeid, et fotot saaks T-särkide tootmiseks kasutada. Nii saaks patsipilt talletatud erinevatele materjalidele ja saaks levida suuremale osale elanikkonnast.

Algataja

Võlumaa ilusalong

Võlumaa ilusalong asub Tartus, aadressil Aleksandri 6. Salongi ajalugu algab juba aastast 1996, mil klientidele uksed avati. Võlumaa ilusalong teeb koostööd mitmete maaletoojatega, kes tuntud kaubamärke nagu Alfaparf, Davines, Sothys ja Barba Italianat Eestisse toovad. Võlumaa ilusalong on avatud viiel päeval nädalas, teisipäevast laupäevani.