Peeter Langovitsi näitus "Pilte kultuurisillalt"

Peeter Langovitsi näitust "Pilte kultuurisillalt" ("Kuvia kulttuurisillalta") saab Eesti 100. juubeliaastal näha Soome eri paigus.

EST

Tunnustatud pressifotograafi Peeter Langovitsi näitust "Pilte kultuurisillalt" ("Kuvia kulttuurisillalta"), mis avati 2017. aasta aprillis Helsingis Eesti Majas, saab sel aastal näha Soome erinevates linnades: jaanuaris Tornios, veebruaris Huittinenis, märtsis Poris, septembris Savonlinnas ja oktoobris Tamperes.

Peeter Langovits on Eesti tuntumaid pressifotograafe, kes alustas fotograafitööd 1987. aastal. Sellest ajast alates on ta dokumenteerinud kõike Eesti ühiskonnas toimuvat. Eriline koht Langovitsi südames on aga olnud Soome-Eesti kultuurisuhetel, mida fotograaf on aastakümneid jälginud. Möödunud aastal tunnustas Soome E. W. Ponkala Sihtasutus Peeter Langovitsi aastapreemiaga, mille piltnik pälvis Soome-Eesti kultuurisuhete dokumenteerimise ja arendamise eest.

Peeter Langovits oli 1995. aastani ETA fototoimetuse peatoimetaja ning seejärel kuni 2014. aastani Postimehe fotograaf. Praegu töötab ta vabakutselise fotograafina. Alates 1974. aastast on ta osalenud enam kui 350 näitusel või konkursil ning korraldanud ligi 50 isikunäitust nii kodu- kui ka välismaal.

44 fotost koosneva näituse "Pilte kultuurisillalt" koostööpartnerid on E. W. Ponkala Sihtasutus, Eesti Instituut, Tuglase Selts ja Soome Eesti-Seltside Liit.

E. W. Ponkala Sihtasutus loodi 1924. aastal eesmärgiga edendada Soome ja hõimurahvaste kultuurisuhteid. Sihtasutuse tunnustuse osaliseks on aastate jooksul saanud ka Lennart Meri, Ellen Niit, Piret Saluri ja Maimu Berg.

Kontakt:

Eesti Instituut Soomes
Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsingi, Soome
+358 9 669 805, +358 5 0438 5331
helsinki@estinst.ee
http://www.viro-instituutti.fi

https://estinst.ee/peeter-langovitsi-naitus-kuvia-kulttuurisillalta/

Korraldaja

MTÜ Eesti Instituut

MTÜ Eesti Instituut levitab teadmisi Eesti ühiskonna ja kultuuri kohta. Peamised tegevused on Eestit tutvustavate trükiste väljaandmine ja näituste koostamine, eesti kultuurisündmuste korraldamine välismaal (eelkõige Soomes ja Ungaris), eesti keele ja kultuuri välisõppe korraldamine (rahvuskaaslaste programm), kultuuriportaali kultuur.info haldamine, infovahetus nii Eesti-siseselt kui ka suunaga välismaale. Instituudi tegevused on suunatud nii Eesti elanikele, siin viibivatele välismaalastele, väliseestlastele ja kokkuvõttes kõigile, kes Eesti maa, eesti keele ja kultuuri vastu huvi tunnevad. * The task of the Estonian Institute (established in 1989) is to spread information about Estonian society and culture in other countries, further cultural and educational links and organise the teaching of Estonian language and culture outside Estonia. Institute has published information booklets and periodicals about Estonia, compiled web pages, organised festivals, exhibitions, conferences and seminars, received journalists, researchers and lecturers, translators and writers, opened culture and information centres in other countries, granted scholarships. In order to make Estonia better known in the world, the Institute describes Estonia and its people in their entirety, emphasising the relations between different fields of society as they appear in everyday life. Culture is a phenomenon, created and carried by people regardless of their profession and age. The Institute does not thus limit its daily work with introducing literature, art, film, music and other fine arts, but spreads information also about Estonian education, economy, natural environment, social organisation and other areas of life, which all directly or indirectly shape Estonian culture, and therefore also the Estonians’ life.