Peidetud aare – ligipääs Möllu allikale

EV100 kingitus on ligipääsu võimaldamine seni vaid vähestele teada oleva peidetud allika juurde. Ühisrännak sünnipäeva tähistamiseks toimub 8.09.18 kl 11.

Valmis!
Valmis!

Kiili vallas asuva Sõmeru küla elanikest koosnev MTÜ Sõmerlased puhastas ja tähistas u 1,5 km pikkuse raja Möllu allikani liikumiseks Nabalakandi metsas Harjumaal. Tegemist on haruldase „kahesilmse allikaga“, mis  keerulise ligipääsu tõttu on olnud teada vaid vähestele. Kohad, mida inimesed ei tea ega leia, vajuvad aga ühiskondlikus mälus unustusehõlma.

8.09.2018 tähistame ühiselt Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ühise retkega, meiega liitub loodusemees Mats Kangur. Võimaluse allikale austust avaldada kingime kõikidele inimestele Eestis, et luua veel üks võimalus teadvustada, kui mitmekesine ning ilus on Eestimaa loodus.

Kuidas ligipääsu allikani leida:

http://xn--smerukla-e4a9e.ee/matkarajad/mollu-allika-matkarada/

 

Mõte Möllu allikale ligipääsu rajamisest kerkis meie peadesse 2016/17, raja kooskõlastamist KAs ja RMKs alustasime 2018 alguses ning ligipääsu allikale tegime valmis (märgistasime ja puhastasime) mai alguses talgute korras, viimased sildid ja infotahvlid paigaldasime juunis 2018. Nüüd oleme rada testinud ning ühiselt läheme allikale austust avaldama 8.09.2018.

Algataja

MTÜ Sõmerlased

MTÜ Sõmerlased on Sõmeru küla (Kiili vallas Harjumaal) elanikke ühendav vabatahtlik organisatsioon. Küla ühistegevus algas 2013 aastal, MTÜ loodi 2015. aasta lõpus. Meie tegutsemist sõnastab kõige paremini see, et teeme asju, mis meile huvi pakuvad ning osalevad need inimesed, kes parasjagu soovivad ja saavad. Meie jaoks on tähtis Nabala - kandi aja- ning kodulugu ja loodus. Oleme osalenud Nabala - Paekna matkaraja loomisel 2014, samuti oleme osalenud Mari-Ann Remmeli raamatu "Vennaste ja vete vald" väljaandmise protsessis aastal 2016. 2018 otsustasime luua ligipääsu metsade rüppe peidetud Möllu allikale, et inimesed oskaksid leida ja teaksid kodukandi kauneid paiku.