Peipsi Toidu Tänav 175 km

EV100 suvisel peonädalal (17.-25. august 2018) on Eesti rahvas kutsutud Peipsi järve äärde kaetavasse 175 kilomeetri pikkusesse peolauda, mis kulgeb 25.-26. augustil Vasknarvast Saaboldani. 

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Mis oleks parem viis panna EV100 suurele suvisele peonädale punkt kui istuda lauda 175 km pikkusel toidutänaval Peipsi järve ääres?

25.-26. augustil Vasknarvast Saaboldani kulgevas „Peipsi Toidu Tänav 175 km" pop-up restoranides pakutakse Peipsimaa puhtast toorainest roogasid ja jooke, mis kujunenud Peipsimaal aastasadade jooksul ja valmistatud piirkonna parimast toorainest. Vasknarvast Saaboldani kulgedes saab keelele tõelise Peipsimaa meki ja laatadelt ning turgudelt soetada talvevarudki!

Lisaks pop-up restoranidele leiab Peipsimaalt neil päevil kolm pikaajaliste traditsioonidega sündmust, mis avavad piirkonna kogu kirevuses – Kallaste ning Lüübnitsa kala- ja sibulalaadad ning Kuremaa Küüslaugu Festivali.  

Vaata jooksvat infot toidutänava kohta Facebookist

Kohtume EV100 suurel suvisel peonädalal Peipsimaal!

Pop-up restoranide asukohti näed kaardilt:

Kontakt:
Triinu Akkermann
Tel. 53460078
E-post: maitseelamuse.koda@gmail.com

Sündmust korraldab võrgustik Peipsi Toit, lisainfo: facebook.com/peipsimaamaitsed

Korraldaja

Peipsimaa Kogukonnaköök

Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ on Peipsi Toit võrgustiku eestvedaja. Peipsi Toit võrgustik on vabatahtlik ühendus, mis koondab Peipsimaa ettevõtjaid, vabaühendusi ja kogukonnaliikmeid ning kelle peamiseks eesmärgiks on piirkonna toidukultuuri hoidmine, arendamine ja tutvustamine. Peipsi Toidu võrgustikku võib kuuluda iga Peipsimaal toimetav juriidiline ühendus kui ka tavakodanik, kes lähtub Peipsi Toidu manifesti põhimõtetest ning panustab võrgustiku tegemistesse. Näiteks: toidutootjad, käsitöö jookide tootjad, toidupakkujad, kalurid, kalatöötlejad, kogukonnaköögid, majutusasutused, väiketalud, loomakasvatajad, koolid, lasteaiad, muuseumid, toidusuveniiride tootjad, toidu- ja joogialased kooliajad, kütid ja korilased, hoidistajad jt . Peipsimaana käsitletakse Peipsi järve kallast mööda looklevat piirkonda Vasknarvast Värskani ning sisemaale kuni 40 km raadiuses. Legendi kohaselt määratletakse Peipsimaa järgmiselt - kui suvisel ajal järve äärest jalgsi koju minna värske kalaga ja koju jõudes on kala veel söögikõlblik, siis elad ja toimetad Peipsimaal.