Peipsi Toidu Tänav 175 km

"Peipsi Toidu Tänav 175 km" raames avatakse Vasknarvast Saaboldani kahepäeva pop-up restoranid, mis pakuvad roogasid ja jooke peamiselt Peipsimaa puhtast toorainest.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

"Peipsi Toidu Tänav 175 km" raames avatakse Vasknarvast Saaboldani kahepäeva pop-up restoranid, mis pakuvad roogasid ja jooke vaid Peipsimaa puhtast toorainest. Kokku avatakse 25.-26. august Eesti Vabariigi 100. juubeli auks pop-up restorane 175 km rannajoone ulatuses (k.a veidi sisemaale).
Oma pop-up restoraniga on osalema oodatud nii kohalikud kogukonnad ja ettevõtjad kui ka kaugemalt tulijad. Tingimuseks on, et kasutada tuleb valdavalt Peipsimaa toorainet. Kindlasti on oodatud vanaemade-vanaisade väärtuslikud retseptid, kuid võib tuua ka Peipsi Toidu tänasesse võtmesse. "Peipsi Toidu Tänav 175 km" toimub, et siduda Peipsimaa ühtseks tervikuks, näidata piirkonna väärtusi tooraine, inimeste ja kultuuri osas ning kutsuda külalisi kõike seda nautima.
Samal ajal toimub Peipsimaal kolm pikaajaliste traditsioonidega üritust, mis toovad rahva piirkonda ja annavad sünergia: Kallaste ning Lüübnitsa kala- ja sibulalaat, Kuremaa Küüslaugu festival.Kulgedes Vasknarvast Värskani saab lisaks väärtusliku tooraine nautimisele soetada oma talvevarud nii laatadelt kui ka Peipsimaale omastelt tänava/maantee turgudelt.

Külalistele valmib brošüür, mille abil saab teada, kes kus paikneb ning mõni märksõna pakutava kohta.

Üritust korraldab Peipsi Toit võrgustik: www.facebook.com/peipsimaamaitsed 
Ürituse facebooki leht: www.facebook.com/peipsitoidutanav175
Kontakt: Triinu Akkermann, tel. 53460078, maitseelamuse.koda@gmail.com

Toimuvad eelnevad koolitused:
* Festivali "Augustiunetus" korraldajatega
* Tooraine kasutamise koolitused. 

"Peipsi Toidu Tänav 175 km" ettevalmistavateks koolitusteks ja osalisteks reklaammaterjalideks on saadud rahastuse: 
Leader-meetme raames antav projektitoetus (MAK 2014-2020 meede 19.2, 19.3)
Kodanikuühsikonna Sihtkapital: EV100 teavitustegevuste taotlusvoorust teavituskampaania tegevuste toetus. 

Korraldaja

Peipsimaa Kogukonnaköök

Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ on Peipsi Toit võrgustiku eestvedaja. Peipsi Toit võrgustik on vabatahtlik ühendus, mis koondab Peipsimaa ettevõtjaid, vabaühendusi ja kogukonnaliikmeid ning kelle peamiseks eesmärgiks on piirkonna toidukultuuri hoidmine, arendamine ja tutvustamine. Peipsi Toidu võrgustikku võib kuuluda iga Peipsimaal toimetav juriidiline ühendus kui ka tavakodanik, kes lähtub Peipsi Toidu manifesti põhimõtetest ning panustab võrgustiku tegemistesse. Näiteks: toidutootjad, käsitöö jookide tootjad, toidupakkujad, kalurid, kalatöötlejad, kogukonnaköögid, majutusasutused, väiketalud, loomakasvatajad, koolid, lasteaiad, muuseumid, toidusuveniiride tootjad, toidu- ja joogialased kooliajad, kütid ja korilased, hoidistajad jt . Peipsimaana käsitletakse Peipsi järve kallast mööda looklevat piirkonda Vasknarvast Värskani ning sisemaale kuni 40 km raadiuses. Legendi kohaselt määratletakse Peipsimaa järgmiselt - kui suvisel ajal järve äärest jalgsi koju minna värske kalaga ja koju jõudes on kala veel söögikõlblik, siis elad ja toimetad Peipsimaal.