Peraküla metsade saladused

RMK matkatee võrgustikul toimuva suure ühismatkamise raames leiavad ajalooliselt olulistes paikades aset Eesti lugu tutvustavad sündmused.

Kogupereüritus
EST

Peraküla kandis on Eesti Vabariigi saja aasta jooksul toimunud huvitavaid juhtumisi küll ja veel. Peraküla-Ähijärve esimese matkapäeva õhtul räägime neist. Näiteks asus Perakülas, praeguse RMK külastuskeskuse asupaigas 20. sajandi algusaastail saetööstus, mille toodangut eksporditi parimatel päevadel Inglismaale. Peraküla metsades asus enne Eesti Vabariigi aega tsaariarmee salajane raadiojaam, kus võeti vastu ja dešifreeriti luureandmeid. Raadiojaama juurde kuulus ka Peraküla munakivitee, mis on säilinud tänapäevani.

Peraküla metsade saladustest pajatavad meile kohalikud elanikud, muusika ja luulega täiendab õhtut Henri Laks.

Ühismatkal jääb matkagruppide teele mitmeid paiku, kus on Eesti Vabariigi 100 aasta vältel aset leidnud huvitavaid sündmusi. Osad neist lugudest tulevad Eesti näitlejate ja muusikute poolt ettekandmisele matkatee peatuskohtades. Nendele kontsert-etendustele on oodatud kõik huvilised, ka need, kes ühismatkast osa võtta ei saa.

Üritus algab kell 19.00 ja on kõigile tasuta!

Registreeri end sündmusele järgneval lehel avaneva REGISTREERIMISVORMI kaudu.

Korraldaja

Riigimetsa Majandamise Keskus

Riigimetsa Majandamise Keskus ( RMK) on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.