Perepäevad Luke mõisas

Soovime korraldada Luke mõisa sõpradele ja Luke mõisa kogukonnale EV 100. sünnipäeva kingituseks Luke mõisa maalimise ja meisterdamise perepäevad EV sajandal juubeliaastal – 2018. aasta suvel.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

EV100 raames toimub 2018. aasta suvel Luke mõisas kaks perepäeva.
maalimise perepäev toimub 22. juulil 2018
meisterdamise perepäev toimub 5. augustil 2018.

Mõlemad perepäevad on osalejatele tasuta ning toimuvad kella 12-st kella 16-ni. Selline kellaaja valik võimaldab perepäevale tulla igal perel talle sobival ajal. Perepäevade ajal on avatud Luke mõisa kohvik, kus on vahepeal võimalik keha kinnitada.
EV100 maalimise perepäeval saab iga osaleja juhendajate kaasabil joonistada/maalida pildi Luke mõisast või pildi oma vabal soovil. Maalitud pildid saavad osalejad võtta kaasa. EV 100 sünnipäeva puhul oleme plaaninud teha koos kõikide osalejatega ühismaali „Minu kingitus Eesti Vabariigile“. Ühismaalile saab iga perepäevale tulija lisada oma kingituse Eesti Vabariigile. Valminud ühismaal paigutatakse kõigile vaatamiseks Luke mõisa kultuuriaita.
EV100 meisterdamise perepäeval saavad osalejad osaleda kuues erinevas töötoas, valida meisterdamiseks tegevused, mis neid huvitavad ja mis neile enam meeldivad. Kui aega jahub, saab soovi korral osaleda ka kõikides töötubades. Meisterdamise perepäeva teemaks on „Eesti Vabariigi kingitus minule“. Töötubades saab valmistada erinevaid Eesti Vabariigi lipuvärvides kingitusi ja kingitusi, mis iseloomuvad meie vabariiki.
Kõik perepäevadel maalitud pildid ja meisterdatud asjad saab igaüks kingituseks kaasa võtta. Seega on igal osalejal hea võimalus kinkida oma tehtud kingitus edasi oma vanematele, sõpradele, lähedastele ning teha sellega rõõmu veel mitmele inimestele.

Korraldaja

Sihtasutus Luke Mõis

Sihtasutus Luke Mõis eesmärgiks on Luke mõisakompleksi arengu soodustamine ja toetamine ning mõisakompleksi loodus-, ajaloo- ja kultuuriväärtuste säilitamine.