Piduõhtu „Tuleviku juured“ Eesti Rahva Muuseumis

Rahvusülikooli juubeliaasta kõige meeleolukam üritus toimub 30. novembril Eesti Rahva Muuseumis.

EST

Nii üliõpilased, vilistlased, õppejõud ja teised töötajad kui ka ülikooli külalised on oodatud piduõhtule „Tuleviku juured“, et tähistada ühiselt eestikeelse kõrghariduse sajandat aastapäeva.

Piduõhtu pealkiri on kantud traditsioonidest ja uuendusmeelsusest, minevikust ja tulevikust. Lavastaja Tanel Jonas on selleks puhuks loonud sama pealkirja kandva lühilavastuse, mis jutustab nii ülikooli kui ka meie rahva loo, sest eestikeelne kõrgharidus on siinse kultuuri alus.

Õhtu jooksul astuvad üles näitlejad ja muusikud: Adeele Sepp, Kaarel Targo, Jaanus Tepomees, Lauri Liiv ja Sofia Rubina, Jarek Kasar ja Tõnis Mägi ning Tartu Ülikooli sümfooniaorkester, kammerkoor ja rahvatantsijad.

Õhtujuhid on Saara Pius ja Priit Loog.

Eesti Rahva Muuseumi B-sissepääsu uksed avatakse kell 19, õhtu ametlik algus on kell 20 ja meeleolukas pidu kestab kella 2-ni öösel.

Avatud on baar ja puhvetid.

Riietus: frakk / tume ülikond

 

PILETIINFO

Täispilet 20 eurot
Sooduspilet (üliõpilastele ja üle 65-aastastele) 13 eurot

Grupisoodustus: alates 4 inimesest 17 eurot pilet
Grupisoodustus üliõpilastele/pensionäridele: alates 4 inimesest 10 eurot pilet

Piletid on müügil Piletilevis.

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Eesti Vabariigi alguspäevil loodud emakeelne Tartu Ülikool pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele ja lõi rahvusliku haritlaskonna. Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.

Märksõnad: