Pilistvere Jõulumaa 10

Pilistvere Jõulumaa toimub 2018 aastal 10 korda. See toob kokku pered: kaasab nad jõuluaskeldustesse ning pöörab tähelepanu ühiskonna ning inimeste sidususele ning juurte olulisusele.

Pilistvere Jõulumaa on Pilistvere kogukonna ime ning kingitus Eesti peredele: see on pühendatud kõigile neile, kes on lapsemeelsed ning veel senini imedeusku.
Nagu kõik imed, on ka see ime vaid lühiajaline ning jõulumaa uksed on advendiajal avatud vaid 3 päeva: 6-7-8 detsember. See on kulgemiserada läbi küla: lugudest Pilsitvere kihelkonnast ja Jõuludest ning nende tähendusest, aga ka tants-ja-trall koos töötubadega rahvamajas ning suurest ühisest askeldamisest. Rajal jutustavad lugusid karjane, teadjanaine ja lõbus munk. Rahvamajas löövad kaasa lambad, raadiopäkapikud ning hõljuvad inglid. Kuskil kohtad jõulumemme, kes tühja kõhukest täidab, jõuluvana, kes kibekiires tööhoos tervitab ning nomaadi-karmi metsameest.
Kogukonna - ajaloolise Pilistvere kihelkonna hea koostöö ületab kõiki määratud ja määramata halduspiire. Seegi on ime!
Elujõulised ja mõtestatud tegevusega kogukonnad on riigi südametuksed, mis ühiskonnale, kui suurele vereringele jätkuvalt värsket verd pumpavad!
Sündmus on pühendatud Eesti Vabariigi 100.sünnipäevaks.

Algataja

MTÜ Pillistfer

MTÜ Pillistfer on ühendus , mis ühendab ja jõustab Viljandimaal Pilistvere kihelkonda: edendame Pilistvere piirkonna, ajaloolise kihelkonna kogukondlikku koostööd, arendame piirkonda ja tõstame piirkonna konkurentsivõimet, hoiame piirkondlikku kultuuri- ja looduspärandit ning anname endast parima, et toetada põlvkondade vahelist ja sotsiaalset sidusust kogukonnas.