Raamat „Pisike puu“

Eesti Lastekirjanduse Keskusel ja Kultuuriministeeriumil on tore traditsioon kinkida kõikidele Eestis sündivatele lastele raamat „Pisike puu“. 2018. aastal kingitakse EV100 eestvedamisel „Pisike puu“ ka igale juubeliaastal välisriigis sündinud ja rahvastikuregistrisse kantud Eesti kodaniku lapsele.

Raamatusse „Pisike puu“, mille nimi tuleneb Ott Arderi samanimelisest luuletusest, ning mis on ühtlasi ka raamatu nimiluuletus, on nopitud luuletusi ja jutte tuntud ja armastatud eesti lastekirjanike loomingust. Siin on nii vanu, mitmele põlvele armsaks saanud kui ka päris uusi lugusid, sekka mõned muinasjutud ja liisusalmid, mille seovad tervikuks kunstnik Catherine Zaripi võrratud pildid. Raamat on kokku pandud nii, et see puudutaks igaüht – nii raamatu ettelugejat, pisikest kuulajat kui ka noort lugejat.

Uute omanikeni jõuavad raamatud kõikjal Eestis kohalike omavalitsuste korraldavatel pidulikel üritustel, kus tervitatakse uusi ilmakodanikke ja õnnitletakse vastseid lapsevanemaid. Need, kel pidulikul sündmusel osaleda ei õnnestu, saavad raamatu kätte kohalikust raamatukogust. Raamatu saab iga juubeliaastal välisriigis sündinud laps, kelle vanem pöördub lapse sünni rahvastikuregistrisse kandmiseks või dokumendi taotlemiseks Eesti välisesinduse poole.

Vaata, kus asuvad Eesti välisesindused.

Loe raamatust lähemalt siit.