Põhja-Kõrvemaa kummaliste maastike saladused

23. augustil kell 19:00 toimub näitleja Robert annusega tasuta ühismatk Kõrvemaale.

Kogupereüritus
EST

23. augustil kell 19:00 matkame Kõrvemaal, mille maastike saladustest enne ja pärast nõukogude okupatsiooni räägib näitleja Robert Annus.

Registreeri end sündmusele järgneval lehel avaneva REGISTREERIMISVORMI kaudu.

Ühismatkal jääb matkagruppide teele mitmeid paiku, kus on Eesti Vabariigi 100 aasta vältel aset leidnud huvitavaid sündmusi.

Osad neist lugudest tulevad Eesti näitlejate ja muusikute poolt ettekandmisele matkatee peatuskohtades. Nendele kontsert-etendustele on oodatud kõik huvilised, ka need, kes ühismatkast osa võtta ei saa.

 

 

 

 

 

Põhja-Kõrvemaa on Eesti matkajate seas tuntud oma mägede, järvede ja ainulaadse nõmmemaastiku poolest, mis elavama kujutlusvõimega rändajatele ka tundrat on meenutanud. Kuidas tekkis see Eesti mõistes eriline paik? Aastakümnete vältel oli see, praegu Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealale jääv territoorium kasutusel nõukogude sõjaväe polügoonina. Polügoonil harjutati lahinglaskmist käsirelvadest, kahuritest ja raketiseadeldistest, tehti tankiõppusi ning pommitati lennukitelt ja helikopteritelt. Korduvate tulistamisest puhkenud tulekahjude tagajärjel moodustus ainulaadne kanarbikunõmm. Kuid mis asus selles paigas enne nõukogude aega? Sirelipõõsad siin seal annavad aimata kunagise asustuse jälgi.

Korraldaja

Riigimetsa Majandamise Keskus

Riigimetsa Majandamise Keskus ( RMK) on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.