Põhjatähe all - Eesti vabatahtlikud Narviki lahingus 1940

1. oktoobril avatakse näitus "Põhjatähe all - Eesti vabatahtlikud Narviki lahingus 1940" Eesti sõjamuuseumis, kus toimub samal teemal seminar Norra ja Eesti ajaloolaste osavõtul.

ENG

 

Nii Eestis kui ka Norras on üldsusele vähe teada, et kui Saksamaa ründas 1940. aastal Norrat, siis tõttasid norralastele lisaks prantslastele ja brittidele appi ka 12 Eesti vabatahtlikku, kes osalesid lahingutes Narviki all ja kellest üks - Arnold Soinla - seal ka langes ning maetud on. Norra üldsuse teavitamiseks avati Narviki Sõja ja Rahu Keskuses 12. septembril näitus "Põhjatähe all - Eesti vabatahtlikud Narviki lahingus 1940", kus antakse ülevaade Eesti Vabariigi ja Norra kuningriigi pea 100 aasta pikkustest suhetest, keskendudes Eesti vabatahtlikele, kes tõttasid kõigepealt appi Talvesõja ajal soomlastele, kui neid ründas Nõukogude Liit ja seejärel norralastele, keda ründas Saksamaa.

1. oktoobril avatakse näitus "Põhjatähe all - Eesti vabatahtlikud Narviki lahingus 1940" ka Eesti sõjamuuseumis, kus toimub samal teemal seminar Norra ja Eesti ajaloolaste osavõtul.

Korraldaja

Peep Pillak

Eesti Muinsuskaitse Selts