Põltsamaa VI Jõemaraton

Põltsamaa Jõemaraton on mööda Põltsamaa jõge kulgev veespordiüritus. Tule naudi Kesk-Eesti kaunist loodust ja pane oma oskused jõge läbides proovile!

EST

Põltsamaa Jõemaraton on veespordiüritus, mis kulgeb mööda Põltsamaa jõge ning on mõeldud nii harrastajatele kui tõsisematele sportlastele. Maratonil on avatud 2 distantsi: ca 27 km ja 80 km. Võistlejad võivad teekonna läbida kanuu, kajaki, paadi või mistahes muu veealusega, millel pole mootorit.
Võhandu, Türi-Tori Kiirlaskumise ja Emajõe Maratoni kõrval on Põltsamaa Jõemaraton üks vähestest toimivatest suurmatkadest Eestis.

Maratoni eesmärk on propageerida liikumist, sporti ja tervislikke eluviise; ühtlasti tutvustada osalejatele Eesti kaunist loodust ja teekonnale jäävaid vaatamisväärsusi. Soovime 2018. a maratonil elamust pakkuda vähemalt 100 paatkonnale. Üritusega soovime anda omapoolse panuse Eesti rahva terviseedendusse ja liikumisaktiivsuse tõstmisesse. Maailmas, kus üha enam igapäevaelust on seotud IT-keskkonnaga, on oluline end piisavalt liigutada, looduses viibida ning osata aega maha võtta. Usume, et Jõemaraton on omamoodi Stress Buster (viide EAS Turismiarenduskeskuse kampaaniale: www.visitestonia.com/en/stressbuster)

Maratoni pikem distants algab Ao paisjärvelt, lühem distants Rutikverest. Mõlemad distantsid finišeeruvad Põltsamaal - kohas, kus õmmeldi esimene Eesti lipp.

Korraldaja

MTÜ FreeStart Matka- ja Spordiklubi