Pooled EV100 jõulumatkad on juba täitunudAvaldatud: 23.12.2018

Teisel jõulupühal, 26. detsembril toimub esimene üle-eestiline jõulumatk, mille programmi kuulub ligi 70 retke Eesti looduses. Üle-eestilisel jõulumatkal osalemine on tasuta ja eelregistreerimisega.

„Esimene üle-eestiline jõulumatk kutsub kõiki pärast mõnusaid jõulupäevi Eesti loodusesse. Erilisi kohti, mida matkajuhi eestvedamisel koos pere ja sõpradega avastada, on ligi seitsekümmend,“ ütles EV100 programmijuht Maarja-Liisa Soe.

Eesti Matkaliidu presidendi Ingrid Kuligina sõnul on EV100 jõulumatkad väga populaarsed ja mitmetel retkedel on grupid juba täitunud. „Matkad toimuvad igas maakonnas ning kõik huvilised leiavad endale sobiva viisi liigutamiseks. Kindlasti tasub pärast pühasid ka omal käel looduses seigelda ning rõõmu tunda,“ lisas Kuligina.

EV100 jõulumatkade puhul on enamasti tegu matkajuhi eestvedamisel toimuva jalgsi- või räätsamatkaga, samas toimuvad ka mitmed matkad maasturitel, kanuudel ja elektriratastel.

Esimesel üle-eestilisel jõulumatkal osalemine on tasuta ning matk kestab kuni kaks tundi. Matkal osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida. Ülevaadet matkadest ja lähemalt toimuvast saab lugeda SIIT.

Jõulumatkade lõpetavad ühtalsi ka EV100 juubelimatka sarja.

Märksõnad

Kõik uudised