President Kaljulaid avas Maapäeval EV100 sündmuste sarjaAvaldatud: 09.08.2017

Kersti Kaljulaid avas 5. augustil Vana-Võidus toimunud Eesti Külade XII Maapäeval sündmustesarja „EV100 igas külas“, mis annab igale külale, linnale ja kogukonnale võimaluse valida juubeliperioodist välja ühe päeva, millal nemad on sünnipäevalapse rollis ja peavad Eesti 100. sünnipäeva.

Pilt: Liis Reiman/EV100

Laupäeval, 5. augustil ühiselt istutati 20 pärnapuud, millele järgnes presidendi kõne, suurejooneline kontsertetendus ning simman koos ansambliga Untsakad. Pärnasalu istutasid president, EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho, Viljandi maavanem Erich Palm, Kodukandi juht Krista Habakukk ning iga maakonna esindaja. 

President pidas üritusel maapäevalistele kõne ja avas sündmustesarja „EV100 igas külas“: kontsertetenduse, mis andis ülevaate EV100 sünnipäevakingitustest ja pidudest. Üks kogukond igast maakonnast oli selle tarvis teinud tutvustava video – täpselt sellise, mis nägu ja tegu on nende küla, milline saab olema nende EV100. Suurel ekraanil näidatavate lugudega vaheldumisi astusid üles lauljad, tantsijad ja pillimehed. Ka nemad tulid kokku Eesti maakondadest, ka neil on EV100 jaoks oma lugu ja tegemised.

Vaata sündmuse pilte!

Vana-Võidus toimunud Maapäev on Kodukandi tähtsündmus, mis leiab aset üle aasta. Esimest korda oli ligikaudu 400 maapäevalise võõrustajaks Viljandimaa. Maapäeva eesmärk on koondada oma liikmed, maakondade külade esindajad, koostööpartnerid ja võimuorganid ühistesse mõttetalgutesse maaelu arendamise teemal.

Pühapäeval, 6. augustil pidas maapäevalistele kõne Jüri Ratas. Ratase kõne kandvaks teemaks oli EV100 tähistamine kogukondades. Veel toimusid pühapäeval toimusid teemakojad ja debatt, pühapäeval andsid maapäevalised peaministrile ja maaeluministrile üle XII Maapäeva manifesti.

Juba sel suvel peavad paljud kogukonnad üle Eesti riigi juubelipidustusi.

Loe sündmustesarja ''EV100 igas külas'' kohta lähemalt ja tähista ka oma kodukohas Eesti riigi 100. sünnipäeva!


Artikkel refereeritud väljaandest maaleht.delfi.ee 

Kõik uudised