PRESSITEADE: Algab juubeliaasta ihaldatuim spordisündmus IRONMAN Tallinn 4.08.2018

Eesti Vabariik 100
IRONMAN

 

PRESSIETADE

4. august 2018

 

Algab juubeliaasta ihaldatuim spordisündmus IRONMAN Tallinn

 

Täna, 4. augustil toimub Tallinnas esmakordselt IRONMAN täispikk triatlon, mis toob juubeliaastal pealinna tuhandeid väliskülalisi. IRONMAN Tallinn triatlonile on registreerunud üle 1400 osaleja enam kui 50 riigist.

 

„Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toimub rahvusvaheline spordisündmus IRONMAN esimest korda Tallinnas,“ rõõmustas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Spordisõpradel avaneb juubeliaastal enneolematu võimalus, kus tipptasemel ning enneolematult põnev spordisündmus tuleb lausa koju kätte.“

 

Peakorraldaja Ain-Alar Juhansoni sõnul on IRONMAN Tallinn võistluse võõrustamine eriline võimalus. „IRONMAN triatloni toimumine Tallinnas annab Eestile triatloni- ja spordimaailmas uue ning erilise staatuse. 1.-5. augustini võõrustame vähemalt 3000 väliskülalist, kes saavad osa rahvusvahelisest spordisündmusest ja Eesti juubelipidustustest,“ lisas Juhanson.

 

4. augustil toimub esmakordselt IRONMAN Tallinn täispikk triatlon, kus osalejad läbivad 3,8 km ujudes, 180 km ratastel ning 42,2 km joostes. Kõik huvilised on oodatud sportlastele kaasa elama Toompea jalamile ja võistluskeskusesse Vabaduse väljakul.

 

1.-5. augustil on Vabaduse väljakul avatud võistluskeskus ja spordilaat. Lisaks toimuvad Pom’bel IRONKIDS lastevõistlused 1. augustil, Seve Ehituse heategevusjooks asenduskodude laste toetuseks ning Telia 4:18:4 rahvatriatlon 5. augustil. 

 

IRONMAN Tallinn programmi leiab http://eu.ironman.com/et-ee/triathlon/events/emea/ironman/tallinn/osalejale/ajakava.aspx#axzz5MSli5PIu 

 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta www.ev100.ee.

 

Võistlus toob kaasa muudatusi liikluskorralduses, mille kohta leiab lisainfo veebilehel http://eu.ironman.com/et-ee/triathlon/events/emea/ironman/tallinn/osalejale/liiklusinfo.aspx#axzz5MlA1O4PS. Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet ka infotelefonilt numbril 5300 1707 ning e-posti aadressil liiklus@trismile.ee.  

 

Lisainfo:

Kalmar Kurs
IRONMAN Tallinn korraldustoimkond
5332 6367