PRESSITEADE: Eesti lasteombudsman annab Leiutajateküla Roosile üle sünnitunnistuse 10.12.2018

Eesti Vabariik 100
Õiguskantsleri Kantselei

PRESSITEADE
10. detsember 2018

 

Eesti lasteombudsman annab Leiutajateküla Roosile üle sünnitunnistuse

 

15. detsembril toimub Pärnumaal asuvas Lottemaa teemapargis Eesti Vabariik 100 laste- ja noorteprogrammi lõpetamine. Ühe viimase suure kingitusena lastele ilmub 2019. aasta jaanuaris EV100 film „Lotte ja kadunud lohed“, mille uut tegelaskuju Roosit programmi lõpetamisel tervitatakse.

 

„EV100 laste- ja noorteprogramm on juubeliperioodil pakkunud imelisi elamusi ja kaasanud sadu tuhandeid lapsi ning noori Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisse,“ sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Lastele ja noortele pühendatud sündmuste korraldamisse on oma panuse andnud paljud inimesed ning ühiselt on väga suur asi korda saadetud,“ lisas Soe.

 

15. detsembril kell 11 võetakse Lottemaal kokku EV100 laste- ja noorteprogramm, samuti avatakse Lottemaa teemapargi jõulumaa. Sündmusel tänatakse programmis osalenuid ja tervitatakse viimase suure kingituse „Lotte ja kadunud lohed“ filmi uut tegelaskuju Roosit. Lotte väikesele õele Roosile annab sünnitunnistuse üle õiguskantsler ja Eesti lasteombudsman Ülle Madise.

 

„Mul on ääretult hea meel, et juubeliaastal pöörati erilist tähelepanu lastele ja noortele. Ettevõtmisi, mis liidavad põlvkondi ja süvendavad oma riigi tunnet oli kõikjal Eestis ja kõikidele - sülelastest eakateni. Loodan, et see võimas õlg-õla-tunne jääb kestma,“ sõnas õiguskantsler Ülle Madise.

 

Kokku on EV100 laste- ja noorteprogrammis ligi 840 sündmust. Laste- ja noorteprogrammi suuremad algatused on näiteks „Laste Vabariik“, „Eesti 100 tamme“, „Igal lapsel oma pill“ ja „100 e-külalistundi“, millest on osa saanud üle 200 000 inimese.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.