PRESSITEADE: Eesti metsade kohinad on talletatud EV100 teoses „Eesti metsanduse 100 aastat“ 20.04.2018

Eesti metsade kohinad on talletatud EV100 teoses „Eesti metsanduse 100 aastat“

Neljapäeval, 19. aprillil tutvustati Tartus toimunud Metsanduse Visioonikonverentsil Eesti Vabariik 100 raamatusarja kuuluvat teost „Eesti metsanduse 100 aastat“. Toivo Meikari raamat annab ülevaate Eesti metsanduse arengust saja aasta jooksul.

„Eestlased nimetavad end metsarahvaks, kuid sageli ei osata seda kuidagi põhjendada,“ sõnas raamatu autor Toivo Meikar. „Raamat „Eesti metsanduse 100 aastat“ koondab endas metsanduse majanduslikku ning kultuurilist mõõdet ja selle mõju läbi sajandi,“ lisas Meikar.

„Eesti metsandus on sarnaselt saja-aastasele riigile läbi elanud oma tõusud ja mõõnad, mille Toivo Meikar ühe lugupeetavaima metsandusloolasena selles teoses järgnevate põlvkondade tarbeks talletanud on,“ sõnas Riigikantselei EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho.

Toivo Meikar on metsandusajaloolane, arvukate metsanduslike kirjutiste autor, raamatute koostaja ja toimetaja. Meikari uurimisvaldkonnad on olnud Balti kubermangude ja Eesti metsanduse ajalugu, õppejõuna luges ta Eesti Maaülikoolis Eesti metsanduse ajaloo kursust.

Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 44 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud Riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari. 

Ülevaatesarja annab aastail 2018-2019 välja kirjastus Post Factum koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga. Tutvu EV100 raamatusarjaga 
www.ev100.ee/ev100-raamatusari 
EV100 raamatusarja teosed tulevad müügile Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti. Raamatute ettetellimine www.apollo.ee/EV100. 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.