PRESSITEADE: Emadepäev algab üle-eestilise kärumatkaga 3.05.2018

Emadepäev algab üle-eestilise kärumatkaga 

Emadepäeval, 13. mail toimub Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul esimest korda üle-eestiline kärumatk, kuhu oodatakse emadepäeva tähistama peresid koos lastega. Matkata saab Kuressaares, Narvas, Pärnus, Rakveres, Tallinnas ja Viljandis. 

„Emadepäev on ennekõike aeg perega koosolemiseks. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kutsume tegema tänavuse emadepäeva veelgi meeldejäävamaks ja alustama seda ühise matkaga koos lastega, olgu nad kärudes, kandelinades või omal jalal,“ ütles Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna suursündmuste juht Margus Kasterpalu. 

Esimesel üle-eestilisel kärumatkal saab osaleda kuues linnas: Kuressaares, Narvas, Pärnus, Rakveres, Tallinnas ja Viljandis. „Matkad on lihtsalt läbitavad nii lastele, nende vanematele kui ka vanavanematele,“ ütles Kasterpalu. „Olen rõõmus, et nii paljud rahvaspordiürituste korraldajad ja kohalikud omavalitsused algatusega kaasa tulid. Kui mõnes Eesti paigas on veel soovi korraldada emadepäeva puhul kärumatk, siis programm on avatud.“ 

13. mail toimuv üle-eestiline EV100 emadepäeva kärumatk kuulub EV100 juubelimatkade programmi ja see on linnade ning suuremate rahvaspordisündmuste korraldajate ühiskingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul. Kokku on EV100 juubelimatkade programmis (www.ev100.ee/juubelimatkad) üle 150 matka kogu Eestis.

Üle-eestilist EV100 emadepäeva kärumatka korraldavad MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi, Rakvere linn, SA Narva linna arendus, MTÜ Spordiklubi Raudmees, Saaremaa Spordkikool, Viljandi Rattaklubi koostöös Viljandi Spordikooli ja järvejooksu korraldaja Mati Jürissoniga. 

Matkade marsruudid leiab www.ev100.ee/emadepaev 

Emadepäeva tähistamine 
13. mail kell 10.30-12.00 toimuvad EV100 emadepäeva kärumatkad Kuressaares, Narvas, Pärnus, Rakveres, Tallinnas ja Viljandis. Lisainfo kärumatkade kohta www.ev100.ee/emadepaev 
13. mail kell 12-14 toimub Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul emadepäeva pidulik aktus-kontsert esmakordselt Tallinna Vabaduse väljakul. Sündmusest teeb otseülekande ETV. 
Kontserdil astuvad koos armastatud Eesti artistidega üles Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekoor „Kalev“, Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintett, Tallinna Ülikooli meeskoor, Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester,  Tallinna Ülikooli Meeskoor ning Eesti Raadio laulustuudio koorid. 
Kontserdi korraldab Eesti Meestelaulu Selts. Kontserdil esineb kõnega Eesti Vabariigi president, Eesti Naisliit annab üle Aasta ema 2018 tiitli.