PRESSITEADE: ERMis avatakse Eesti lugu jutustav fotonäitus „Eesti läbi 100 silmapaari“ 31.01.2018

ERMis avatakse Eesti lugu jutustav fotonäitus „Eesti läbi 100 silmapaari“

Alates laupäevast, 3. veebruarist on Eesti Rahva Muuseumis avatud Eesti Vabariigi juubelile pühendatud fotonäitus „Eesti läbi 100 silmapaari“. Toomas Volkmanni, Tõnu Tunneli ja Tõnu Runneli portree- ning meeleolufotod jutustavad pildikeeles Eesti sajandi lugu.

„Eesti inimesed kannavad endas riigi ajalugu ja jutte, mida pajatada, on meil palju. Nii mahuka ja ausa ajaloosalvestise tegemine on väga sügav kummardus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning leiab kindlasti tee paljude südametesse,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. 

„Fotodele on jäädvustatud kõik eesti kultuuri pühendunud kandjad. On nii tuntud eestlasi kui ka hulganisti neid, kellega kohtute esimest korda. Kõige vanem neist on sündinud 1918. ja kõige noorem 2017. aastal ehk iga Eesti Vabariigi aasta kohta üks portree,“ kirjeldas rändnäituse üks korraldajatest, Kaire van der Toorn-Guthan. 

Portreteeritute hulgas on helilooja Arvo Pärt, moekunstnik Aldo Järvsoo, kirjanik Hando Runnel, laulja Tommy Cash, kirjandusteadlane Mihhail Lotman, pesudisainer Kriss Soonik-Käärmann, Teeme Ära juht Eva Truuverk, ERRi korrespondent Moskvas Anton Aleksejev, lasteraamatute illustraator Ilon Wikland, kirjanik ja lavastaja Jim Ashilevi,  dirigent Paavo Järvi, Eesti vanim šokolaadimeister Otto Kubo, vigursuusataja Kelly Sildaru jpt. 

Näitusel tuleb esitlusele ka 100 vaadet tuntuimatest Eesti paikadest, ehitistest, emotsioonidest, saavutustest ja fenomenidest, mis annavad ka Eestit mitte tundvale inimesele aimu meie kultuurist, loodusest, tehnikasaavutustest, köögist, kommetest. Visuaalid seovad ühtseks tervikuks lühikesed tekstid eesti ja inglise keeles. 

Portreefotode autoriks on näituse idee kaasautor Toomas Volkmann ning meeleolufotode autoriteks Tõnu Tunnel ja Tõnu Runnel. Näitus jääb ERMi B-fuajees avatuks 31. märtsini 2018.  

Lisainfo: 
Kaire van der Toorn-Guthan 
Näituse „Eesti läbi 100 silmapaari“ korraldaja 
kaireguthan@icloud.com 
59041987