PRESSITEADE: Esilinastub EV100 filmiprogrammi Oscari film „Võta või jäta“

Eesti Vabariik 100
Allfilm OÜ

PRESSITEADE

12. september 2018

 

Esilinastub EV100 filmiprogrammi Oscari film „Võta või jäta“

 

Täna, 12. septembril esilinastub Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi teine täispikk mängufilm „Võta või jäta“. Ameerika filmiakadeemia parima võõrkeelse filmi auhinnale kandideerima valitud teos on režissöör Liina Triškina-Vanhatalo mängufilmidebüüt.

 

„EV100 filmiprogrammi teise mängufilmi esilinastumine paneb alguse juubelisügise suurele filmisajule,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „Juubeliaastal tuleb käsitleda ka tõsisemaid teemasid ning film „Võta või jäta“ räägibki ilustamata saja-aastase Eesti argipäevast. Ma usun, et see lugu puudutab Eestis kümneid tuhandeid inimesi,“ lisas Rohumaa.

 

Filmi produtsendi Ivo Felti sõnul on sümpaatne, et film on enne kinno jõudmist juba märkimisväärselt tähelepanu saanud. „Liina Triškina-Vanhatalo on oma esimeseks mängufilmiks võtnud aktuaalse ja keerulise teema ning seda ausalt käsitlenud. Loodetavasti oskab kinokülastaja seda hinnata,“ märkis Ivo Felt.

 

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud mängufilmis „Võta või jäta“ täidab peaosa Reimo Sagor. Loo keskmes on Eesti mees Erik, kes Soomes ehitusel tööl olles saab ootamatu teate isaks saamise kohta. Kuna ema pole lapse eest hoolitsemiseks valmis, siis tuleb Erikul otsustada, kas uus isaroll võtta või jätta.

 

Filmis mängivad Reimo Sagor, Nora Altrov, Emily Viikman, Liis Lass, Adeele Sepp, Epp Eespäev, Andres Mähar, Egon Nuter, Mait Malmsten ja teised armastatud Eesti näitlejad.

 

„Võta või jäta“ režissöörina teeb oma debüüdi Liina Triškina-Vanhatalo. Operaator on Erik Põllumaa, helilooja Sten Šeripov, kunstnik Markku Pätilä (FIN) ja Kirsi Lember (EST). Produtsent Ivo Felt.

 

Filmi valmimist on toetanud Autoforte, Tallink ja Eesti Meedia.

 

Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari „Pank“. Lisainfo Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.ev100.ee/filmid

 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lisainfot juubelisündmuste kohta leiab www.EV100.ee.