PRESSITEADE: EV100: Alustab üle-eestiline kontserdisari „Teekond“ 4.07.2018

EV100: Alustab üle-eestiline kontserdisari „Teekond“

 

Täna, 4. juulil kell 20.15 alustab Tallinn-Väike depoost EV 100 muusikaprogrammi kuuluv üle-eestiline kontserdisari „Teekond“. 4.-8. juulini annavad puhkpillikvintetid Estica ja Vanemuise Kvintett kokku 14 kontserti, kus tuleb esitamisele Eesti heliloojate muusika, sealhulgas Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodud uudislooming.


„Kontserttuur „Teekond“ on eriline, kuna äratab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul puhkpillimuusikaga ellu nii kasutusesolevad kui ka unustuste hõlma vajunud raudteejaamad,“ lausus Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Ootamatutes kohtades on laval kaks Eesti professionaalset puhkpillikvintetti, kes esitavad Eesti Vabariigi 100. juubeliks loodud uudisteoseid.“

 

“Juubeliaastal on üsna loomulik, et kavas on ainult Eesti muusika,” kommenteerib Puhkpillikvinteti Estica liige Heli Ernits. „Kontserttuuri idee saigi alguse kogemusest, et Eesti puhkpillikvinteti loomingus on hämmastavalt palju imelisi teoseid, mida laiema publikuga jagada,” lisab Ernits.

 

Eesti Interpreetide Liidu liige ja Vanemuise Kvinteti esindaja Marie Jaksman nõustub, et sellist kontserti pole Eestis ammu kui mitte üldse olnud. „Tegemist on klassikalise puhkpillimuusika pidupäevaga, kus põimuvad Eesti minevik, olevik ja tulevik.”

 

Nii 4. juuli avakontserdil kui ka 8. juulil Valga raudteejaamas toimuval „Teekonna“ lõpp-kontserdil tulevad esitamisele spetsiaalselt Estica ja Vanemuise puhkpillikvintettidele ning Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud Pärt Uusbergi, Liina Sumera ja Liisa Hirschi uudisteosed. Lisaks muusikutele astuvad Tallinn-Väike depoo ja Valga raudteejaama lavale koreograaf Krista Köster ja tantsija Silver Soorsk.

 

5.-7. juulini annavad kvintetid eraldiseisvalt kontserte Haapsalus, Ristil, Vaivaral, Kadrinas, Karusel, Raplas, Türil, Elvas, Viljandis, Tartus, Keilas ja Tapal.


Tallinn-Väike depoo ning Valga raudteejaama kontsertide piletid on müügil Piletilevis, teised kontserdid on kuulajatele tasuta. „Teekonna“ sõiduplaaniga saab tutvuda aadressil www.interpreet.ee

 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

 

Lisainfo:

Sigrit Vaiksaar
„Teekond“ projektijuht
+372 5198 8354