PRESSITEADE: EV100 emadepäeva kärumatk meelitas sajad inimesed ühist aega nautima 13.05.2018

EV100 emadepäeva kärumatk meelitas sajad inimesed ühist aega nautima

Täna, 13. mail sai juubelihõnguline emadepäev alguse peredele mõeldud kärumatkaga, milles osales hinnanguliselt üle 600 inimese. EV100 emadepäeva kärumatk toimus Tallinnas, Kuressaares, Pärnus, Viljandis, Rakveres ja Narvas.

„Emadepäeva tähistamisele on üheskoos rohkem kui 600 inimesega tore algus pandud,“ ütles Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Olen rõõmus, et nii paljud pered haakusid uue ideega ja tulid mõnusat ilma ning ühist aega nautima. Väga suured tänud kõikidele osalejatele ja loomulikult kärumatka Eesti sünnipäevaks kinkinud rahvaspordiürituste korraldajatele ning linnadele,“ lisas Kasterpalu.

Esimene üle-eestiline kärumatk toimus kuues Eesti linnas: Kuressaares, Narvas, Pärnus, Rakveres, Tallinnas ja Viljandis.

Üle-eestilise EV100 emadepäeva kärumatka korraldajate hulka kuuluvad MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi, Rakvere linn, SA Narva linna arendus, MTÜ Spordiklubi Raudmees, Saaremaa Spordkikool, Viljandi Rattaklubi koostöös Viljandi Spordikooli ja järvejooksu korraldaja Mati Jürissoniga.

13. mail toimunud üle-eestiline EV100 emadepäeva kärumatk on osa EV100 juubelimatkade programmist ja see on linnade ning suuremate rahvaspordisündmuste korraldajate ühiskingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul. Kokku on EV100 juubelimatkade programmis (www.ev100.ee/juubelimatkad) üle 150 matka kogu Eestis.