PRESSITEADE: EV100 filmiprogrammi ainus teleseriaal „PANK“ esilinastub kinosaalis 10.10.2018

Eesti Vabariik 100
Itamambuca
 
PRESSITEADE
10. oktoober 2018

 

EV100 filmiprogrammi ainus teleseriaal „PANK“ esilinastub kinosaalis

 

Täna, 10. oktoobril esilinastub Apollo Kino Solarises seriaali „PANK“ esimene osa. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodud ainus teleseriaal jõuab Eesti Televisiooni eetrisse 18. oktoobrist.

 

„Eesti Vabariik 100 filmiprogramm katab Eesti filmitööstust selle igas žanris. Suur rõõm on, et juubeliaastaks on valminud ka tõeliselt tasemel teleseriaal,“ ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Juba neli aastat tagasi jäi võistlustööde hulgast draamasari „PANK“ silma põneva süžeega. Viimastel aastatel on 90ndadte temaatika veel enam esile tõusnud ja olen kindel, et inimesed võtavad seriaali soojalt vastu,“ lisas Kasterpalu.

 

Draamasarja „PANK“ produtsendi Paul Aguraiuja sõnul on sajandi draamasarja loomisesse mitmeid aastaid ja lugematult töötunde panustatud. „Esilinastuse eel on põnevus haripunkti keritud nii seriaali tegijatel kui ka vaatajatel,“ lisas Aguraiuja.

EV100 filmiprogrammi kuuluv teleseriaal „PANK“ kõneleb kümne tunni jooksul Eesti inimeste ees olnud valikutest 1990ndatest peaaegu tänapäevani. Seriaali keskmes on sündmused ühes pangas, mille tegevus mõjutab olulisel määral kõigi riigi elanike käekäiku. 1990ndate alguses saabub panka Toomas, kes teeb peadpööritavat karjääri. Koos pangajuhtide Ülle ning Kaljuga rühitakse läbi majanduskriiside edasi suurema eesmärgi poole. Ent paratamatult tekivad konfliktid konkurentidega, tööpinge murendab inimsuhteid ning kõik tegelased on silmitsi oluliste valikutega.

 

Seriaali režissöörid on Jan-Erik Nõgisto, Rainer Sarnet, Juhan Ulfsak ning Marianne Kõrver. Peaosades astuvad üles Sergo Vares, Evelin Võigemast, Gert Raudsep, Priit Võigemast ja Andres Dvinjaninov.

Seriaali stsenaariumi autorid on Eero Epner ja Tarmo Jüristo, produtsent Paul Aguraiuja. Operaatorid on Meelis Veeremets ja Ants Martin Vahur, kunstnik Kairi Mändla, monteerijad Hendrik Mägar ja Jaak Ollino jr, helilooja Sten Šeripov.

 

Seriaal „PANKk“ valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ning jõuab ETV eetrisse alates 18. oktoobrist igal neljapäeval kell 22.05. Lisaks ETVle on sarja näitamisõigused soetanud juba ka Soome YLE ning Läti Riiklik Televisioon.

 

Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.EV100.ee/filmid.