PRESSITEADE: EV100 filmiprogrammis esilinastub film „Tõde ja õigus“ 20.02.2019

Eesti Vabariik 100
Allfilm OÜ

PRESSITEADE
20. veebruar 2019

 

EV100 filmiprogrammis esilinastub film „Tõde ja õigus“

 

Täna, 20. veebruaril esilinastub Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud mängufilm „Tõde ja õigus“. Režissöör Tanel Toomi ekraniseering paneb ühtlasi punkti EV100 filmiprogrammile. Film jõuab kinodesse üle Eesti alates 22. veebruarist.


Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juhi Jaanus Rohumaa sõnul sobib armastatud Eesti kirjaniku teose ainetel loodud suurteos ideaalselt lõpetama EV100 filmiprogrammi. „Juubeliaasta puhul loodud filme on saatnud fenomenaalne edu, kuid sellise elevusega pole veel ühtegi eelnevat mängufilmi oodatud. Kuigi filmis rändame ajas tagasi, siis olen kindel, et suudetakse tabada ka tänapäeva Eesti inimesele midagi tõeliselt omast,“ lisas Rohumaa.

„Meie oleme filmimeeskonnaga nüüd töö lõpetanud  - jääb üle vaadata, kuidas film vastu võetakse. Loodame parimat,“ märkis filmi produtsent Ivo Felt.

Vargamäe uus ja järeleandmatu peremees peab võitlema raske töö, kiusliku naabri ja omaenda tõekspidamistega, et oma söötis ja vilets maa viljakaks muuta. Ja et tõde ja õigus jumala poolt mahajäetud paigas jalule seada.

 

Filmis astuvad üles Priit Loog, Priit Võigemast, Maiken Schmidt, Simeoni Sundja ja Ester Kuntu. „Tõde ja õigus“ režissöör ja stsenarist on Tanel Toom, operaator Rein Kotov, kunstnik Jaagup Roomet ja produtsent Ivo Felt.

 

Film valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul. Filmi valmimist toetas ka ettevõtja Armin Karu ning  koostööpartnerid Auto Forte ja Jetoil.

 

Kokku valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.EV100.ee/filmid.

 

Täiendavad materjalid:

Lisainfo:
Madis Tüür
madis@allfilm.ee
56 911 224