PRESSITEADE: EV100 juubelimatkad viivad Estonia mäetippu 19.03.2018

EV100 juubelimatkad viivad Estonia mäetippu

Eesti Vabariik 100 juubelimatkade sarja ekstreemseim matk viib Eesti alpinistide ekspeditsiooni Kõrgõstani-Tadžikistani piiril asuva Estonia mäe tipule. 12 mägironija katse tõusta 6211 m kõrgusele mäetipule on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul. EV100 matkasari avatakse aprillis, Estonia tippu plaanitakse jõuda augustikuus. 

"Tõus
 Estonia tippu on mägironijatele suur väljakutse, aga Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul võtame selle taas vastu,“ ütles ekspeditsiooni juht Raivo Plumer. „Viimati käisid Eesti mägironijad Estonia tipus 28 aastat tagasi,“ lisas Plumer. 

Estonia tipp on 6211 m kõrgune mägi Pamiiris Taga-Alai ahelikus, tegu on ainsa Eesti nime kandva kõrge
 mäetipuga maailmas. Ekspeditsioon võetakse ette juubeliaasta augustikuus. 

Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna programmijuht Maarja-Liisa Soe sõnul saab EV100 juubelimatkadel avastada Eesti loodust, aga rajad viivad ka Eestist kaugemale. „Estonia tippu minemine on suur ja eriline kingitus. EV100 juubelimatkade hulgast leiab aga igaüks oma „Estonia mäetipu“, mida juubeliaastal vallutada,“ lisas Soe. 


Alates aprillist toimuvad juubeliaasta jooksul matkad vooluveekogudel, looduskaitse- ja seiklusmatkad, avavete- ja pärimusmatkad, ratta- ja tõukerattamatkad, loodusvaatlus- ja korilusmatkadel, rabamatkad, auto- ja motomatkad ning tõukekelkude ja uisumatkad. Samuti kutsub augustis oma matkaradadele Riigimetsa Majandamise Keskus. 

EV100 matkasarja korraldavad Eesti Matkaliit, Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja Riigimetsa Majandamise Keskus. Matkasari kuulutatakse avatuks 7. aprillil Tallinnas toimuval Matkamessil, kus on võimalik lähemalt matkavõimalustega tutvuda. Eelregistreerimine matkadele avaneb 24. märtsil. 

2018. aastal tähistab Eesti Vabariik 100. sünnipäeva. Vaata ka 
www.ev100.ee