PRESSITEADE: EV100: Juunikuu juubelimatkad on mere- ja pärimusteemalised 5.06.2018

EV100: Juunikuu juubelimatkad on mere- ja pärimusteemalised

 

Juunikuus on EV100 juubelimatkade fookuses mere- ning pärimusmatkad. Eesti Vabariigi juubeliaastal kutsub matkasari avastama erinevaid paiku üle Eesti. 

 

Riigikantselei Eesti Vabariik 100 programmi juhi Maarja-Liisa Soe sõnul pakub EV100 juubelimatkade sari mitmeid võimalusi Eesti suve nautimiseks. „Puhkuste hooaeg on avatud ja mis oleks veel parem viis vaba aja nautimiseks, kui avastada Eestit erinevatel mere- ja pärimusmatkadel üheskoos sõpradega ning perega,“ lisas Soe.

 

„Juubeliaasta möödub Eesti looduse avastamise tähe all,“ ütles Eesti Matkaliidu president Ingrid Kuligina. „Juunikuus on ilmad juba mõnusalt soojad, seega saab jeti-, süsta- või kanuumatkadel erinevatel Eesti veekogudel rännata ja nii ka saareeluga tutvust teha,“ kirjeldas eesootavaid juunikuiseid juubelimatku Kuligina.

 

Alates aprillist toimuvad juubeliaasta jooksul matkad vooluveekogudel, looduskaitse- ja seiklusmatkad, avavete- ja pärimusmatkad, ratta- ja tõukerattamatkad, loodusvaatlus- ja korilusmatkadel, rabamatkad, auto- ja motomatkad ning tõukekelkude ja uisumatkad. Samuti ootab augustis oma matkaradadele Riigimetsa Majandamise Keskus. 

 

EV100 juubelimatkade sarja korraldavad Eesti Matkaliit, Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja Riigimetsa Majandamise Keskus. 

 

Registreerimine ja lisainfo EV100 juubelimatkade kohta www.EV100.ee/juubelimatkad 

 

Valik juunikuistest EV100 juubelimatkadest: