PRESSITEADE: EV100 kingitus katab Eesti helkuripuudega 4.10.2018

Eesti Vabariik 100
Tre Raadio

PRESSITEADE
4. oktoober 2018

 

EV100 kingitus katab Eesti helkuripuudega

 

Esmaspäeval, 8. oktoobril kattub Eesti helkuripuudega, kuhu saab jätta ja võtta pimedal ajal liikluses enda nähtavaks tegemiseks helkuri. Algatuse „100 Helkuripuud Eesti 100. sünnipäevaks“ eesmärk on tõmmata juubeliaastal senisest enam tähelepanu turvalisusele liikluses. Algatusega saab veel liituda, praeguseks on oma Helkuripuu registreerinud 83 kogukonda üle Eesti.

 

„Juubelisügise hämarad õhtud on kohal, seega on viimane aeg endale ja oma lähedastele elupäästev kaaslane külge riputada,“  sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Pika traditsiooniga algatus Helkuripuu tuletab seda kõigile Eesti inimestele meelde. Mida rohkem helkuriga kaetud puid 8. oktoobril särama lööb, seda rohkem inimesi liikluses märgatavamaks ka saab,“ lisas Soe.

 

Praeguse seisuga ehivad 8. oktoobril helkuripuu 83 aktiivset seltskonda nii Harjumaal, Hiiumaal, Ida-Virumaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal, Läänemaal, Pärnumaal, Põlvamaal, Raplamaal, Saaremaal, Valgamaal, Viljandimaal, Tartumaal kui ka Võrumaal.

 

„Kuna Helkuripuu on iga aastaga aina enam populaarsust kogunud, tuli idee algatajatel Regina Jaaksonil ja Daisi Sprenkil mõte Eesti juubeliaastal kutsuda kõiki kogukondi oma Helkurpuid ühel ja samal kuupäeval ehtima,“ sõnas Helkuripuu projektijuht Regina Jaakson. „Helkuripuu idee on lihtne ja sellega saab liituda igaüks. Kui sul on helkur üle, siis riputa see oma piirkonna helkuripuule, kust ilma helkurita liikleja selle endale võtta saab ja nii pimedal ajal märgatavam on,“ selgitas Jaakson.

Helkuripuu algatusega saavad kõik kogukonnad veel liituda. Selleks tuleb piirkonnas helkuritega kaetav puu välja valida ja registreerida https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedpQIYtgox64pf5zJu9JV9vr0WE_a7saK18JI3efbyYKmuIw/viewform . Helkurid tuleb igal kogukonnal ise hankida.

 

Helkuripuude projekti eestvedajad on Tre Raadio, SA Pärnumaa Arenduskeskus, Türi Noortekeskus ja Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus.

 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta www.EV100.ee.

 

Lisainfo:

Regina Jaakson

Helkuripuu 2018 projektijuht

+37254517167

regina@tre.ee