PRESSITEADE: EV100 kunstiprogramm tutvustab Eestit 100 eriilmelise kunstisündmuse kaudu

Eesti Vabariik 100
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus

PRESSITEADE
17.01.2018

EV100 kunstiprogramm tutvustab Eestit 100 eriilmelise kunstisündmuse kaudu

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks toimub ligi 100 kõrgetasemelist kunstisündmust, mis tutvustavad kodumaiste kunstnike loomingut Eestis ja välismaal. Peale kureeritud EV100 kunstiprogrammi saab juubeliaastal ühineda mitme kunstiteemalise algatuse ning kingitusega.

„Kunstikeel on üks paljudest viisidest, kuidas kõnetada inimesi siin ja mujal maailmas ning haarata kõik Eesti 100. sünnipäeva tähistamisse,“ sõnas Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „EV100 kureeritud kunstiprogramm on aga üks osa mitmest Eesti juubelile pühendatud kunstivaldkonna üritusest ning kingitusest, millest tasub juubeliaastal kindlasti osa saada,“ lisas Rohumaa.

„Kunstiprogrammi on valitud Eesti 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud suurnäitused Ameerika Ühendriikides ja Jaapanis ning Itaalias ja mujal Euroopas, kuid üritused jõuavad ka Virtsu, Valka, Moostesse, Sillamäele ja teistesse Eesti paikadesse,“ selgitas EV100 kunstiprogrammi koordinaator Kadi Kesküla. Kodumaise kunstiloomingu laia haaret sümboliseerib eriline teatepulk, mis hakkab rändama mööda EV100 eri kunstiprojekte. 

Esimesed EV100 kunstiprogrammi kuuluvad projektid said alguse 2017. aasta aprillis, programm kestab kuni 2019. aasta kevadeni. Praegu saab Itaalia pealinnas Roomas külastada Konrad Mägi tööde väljapanekut ning lõpusirgel on ettevalmistused Michel Sittowi näituse avamiseks Washingtonis Ameerika Ühendriikides. 18. jaanuaril avatakse Tartu Kunstimuuseumis koduteemaline näitus ning peagi saab külastada mitut rändnäitust ja kunstiprojekti Eesti väikemuuseumides: Maarin Ektermanni koostööprojekt „Kunstnikud kogudes“, Raul Oreškini korternäitused viieteistkümnes Eesti väikeasulas ja Asuurkeraamika reisiv keraamikaahi Eesti eri linnades.

EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega. Täpsema info programmi ürituste kohta leiab www.EV100.ee/kunst. 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info ettevalmistuste ja sündmuste kohta www.EV100.ee.