PRESSITEADE: EV100: Mägede Hääl paneb Kohtla-Nõmme muusikast kaikuma 6.07.2018

Eesti Vabariik 100

Mägede Hääl

PRESSITEADE

6. juuli 2018

 

EV100: Mägede Hääl paneb Kohtla-Nõmme muusikast kaikuma

 

Täna, 6. juulil algab Kohta-Nõmmel kultuurifestival Mägede Hääl. Kahel päeval esineb üle 40 muusiku ning DJ Eestist ja mujalt maailmast, samuti toimuvad ekskursioonid Ida-Virumaal ning kinoprogramm.

 

„Mägede Hääl kutsub inimesed Ida-Virumaale Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistama,“ sõnas Riigikantselei Eesti Vabariik 100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Sündmus kannab õigustatult kultuurifestivali nime, sest lisaks rahvusvahelistele esinejatele on kavas ka kohalikku kultuuri ning piirkonda tutvustavad ekskursioonid ja filmiprogramm.“

 

„Festival kõlab sel aastal taas ning nüüd juba palju rajumana,“ ütles festivali Mägede Hääl peakorraldaja Ivar Murd. „Ise ootan eriti Winny Puhhi ja kohalike Põhjasõja rekonstrueerijate showd, kus tuhamäed ja 18. sajandi lahing saavad kokku vihase pungiga.“

 

Programmijuht Raul Saaremets lisas, et festivali teeb lahedaks see, et Ida-Virumaale satuvad inimesed, kes sinna muidu ei satuks. „See loob uue energia, uued mõtted, parema Eesti,“ sõnas Saaremets.  

 

Mägede Hääl on teist aastat Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumi aladel toimuv kultuurifestival. Juubeliaastal on üheks tähtsaimaks külalisesinejaks Venemaalt saabuv räppmuusika artist Antoha MC.

 

Eesti artistidest astuvad ainulaadsete etendustega lavale ansambel Winny Puhh, rokkansamblid Zahir ja Zriamuli, Orelipoiss, Leslie Da Bass ja paljud teised. Lisainfo festivali kohta www.magedehaal.ee.

 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

 

Lisainfo:

Siim Nestor
siim@magedehaal.ee