PRESSITEADE: EV100: Maikuu juubelimatkad kutsuvad seiklema ja looduskaitsealasid avastama 30.04.2018

EV100: Maikuu juubelimatkad kutsuvad seiklema ja looduskaitsealasid avastama 

Maikuus on EV100 juubelimatkade fookuses seiklusmatkad ja looduskaitsele pühendatud matkad. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kutsub matkasari avastama erinevaid paiku üle Eesti. 

„Juubeliaastal ootame inimesi matkates Eesti loodust nautima,“ ütles Eesti Matkaliidu president Ingrid Kuligina. „Maikuus pakub enamus matkasid võimalust külastada seiklusküllaseid radu üle Eesti või teha tutvust Eesti looduskaitsealadega,“ lisas Kuligina. 

Riigikantselei Eesti Vabariik 100 programmijuhi Maarja-Liisa Soe sõnul üllatab EV100 juubelimatkade sari väga mitmekülgsete ja põnevate võimalustega. „Alates maikuust saab seigelda Rummu karjääril, Ida-Virumaal asuva Poruni jõe ürgorus või Hiiumaa laidudel,“ kirjeldas matkavõimalusi Soe. 

Alates aprillist toimuvad juubeliaasta jooksul matkad vooluveekogudel, looduskaitse- ja seiklusmatkad, avavete- ja pärimusmatkad, ratta- ja tõukerattamatkad, loodusvaatlus- ja korilusmatkadel, rabamatkad, auto- ja motomatkad ning tõukekelkude ja uisumatkad. Samuti ootab augustis oma matkaradadele Riigimetsa Majandamise Keskus. 

EV100 juubelimatkade sarja korraldavad Eesti Matkaliit, Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja Riigimetsa Majandamise Keskus. 

Registreerimine ja lisainfo EV100 juubelimatkade kohta www.EV100.ee/juubelimatkad 

Valik maikuu matkasid:

Pildigalerii valgusparvematkalt Rummus leiab EV100 Flickr kontolt (fotod: Aron Urb/ EV100) www.flickr.com/photos/ev100/albums/72157695588899304