PRESSITEADE: EV100 raamatusarja teine raamat on pühendatud Eesti disainile 16.03.2018

EV100 raamatusarja teine raamat on pühendatud Eesti disainile

Reedel, 16. märtsil tutvustas kunstiteadlane ja kriitik Karin Paulus Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis oma teost „Eesti disaini ja reklaami 100 aastat“. Eesti Vabariik 100 raamatusarja kuuluv raamat visandab pildi eesti disainist ning reklaamist alates Eesti iseseisvumisest tänapäevani. 

„Raamat on pilguheit suurimatele õnnestumistele Eesti disainimaastikul, samas ei puudu teosest vastakaid tundeid tekitavad sotsiaalreklaamid ja poliitkampaaniad,“ ütles raamatu autor Karin Paulus. „Kohalik disainivaldkond on saja aastaga teinud läbi suure arengu ning juubeliaastal on meil võimalik arutleda, milliste disainis ja reklaamis tehtud tööde üle tasub uhke olla ja mille väärtuses kahelda,“ lisas Paulus. 

„Eesti disaini ja reklaami 100 aastat“ annab ülevaate eesti disainist ning sellega läbipõimunud reklaamist läbi saja aasta. Raamat sisaldab olulisemate mõistete selgitusi, pildilisi näiteid ja disainimaailma seoseid teiste valdkondadega. 

"Eesti reklaami ja disaini näol on tegu ühe eduka valdkonnaga, mis on tõepoolest jõudsalt arenenud,“ ütles Riigikantselei EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho. „Raamat on lisaks põhjalikule ülevaatele täis põnevaid fotosid ning reproduktsioone, mis tekitavad kindlasti paljudes nii nostalgiat kui ka imestust,“ lisas Kiho. 

Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 44 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud Riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari. 

Ülevaatesarja annab aastail 2018-2019 välja kirjastus Post Factum koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga. Tutvu EV100 raamatusarjaga www.ev100.ee/ev100-raamatusari

EV100 raamatusarja teosed tulevad müügile Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti. Raamatute ettetelliminewww.apollo.ee/EV100.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info ürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee