PRESSITEADE: EV100 sünnipäevanädal: Narvas antakse üle riiklikud teenetemärgid 21.02.2018

EV100 sünnipäevanädal: Narvas antakse üle riiklikud teenetemärgid

Kolmapäeval, 21. veebruaril jõuavad Eesti Vabariigi sünnipäevanädala pidustused Narva, kus Eesti Vabariigi president annab Tartu Ülikooli Narva kolledžis üle riiklikud teenetemärgid. Esitletakse ka Eesti juubelile pühendatud hõbe- ja kuldmünti.

„EV100 sünnipäevanädalal viime pidustused üle Eesti ja on loomulik, et Eesti suuruselt kolmas linn Narva väärib oma suursündmust,“ ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Mitte ilmaasjata ei alga Eesti iseseisvusmanifest pühendusega kõigile Eestimaa rahvastele."   

Narva linnapea Tarmo Tammiste sõnul on ootusärevust eesootavateks pidustusteks juba pikalt tunda ja näha olnud. „Loomulikult on nii linnarahval kui ka linnavalitsusel suur au Eesti juubeli eel tavalisest suurema tähelepanu keskmes olla ja nii olulisi külalisi tervitada,“ lisas Tammiste. 

Eesti juubelile pühendatud aastapäevanädala sündmused Narvas saavad alguse keskpäeval. Kell 12 algab Tartu Ülikooli Narva kolledžis Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi tänuüritus, kus antakse üle riiklikud teenetemärgid 166 laureaadile. Sündmusel kõlab noortekonkursi "Kirjuta Eestile!" võitjate kõne, mida esitavad neli Tallinna 32. Keskkooli õpilast. Kell 13.30 esitletakse Narva kolledžis EV100 hõbe- ja kuldmünti. Mündiesitlusel viibivad müntide autorid Tiiu Pirsko, Mati Veermets, Margus Kadarik ja Toomas Niklus. 

Kell 15 algab Narva Raekoja platsil avalik vabaõhuaktus, kus kõnelevad Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Narva linnapea Tarmo Tammiste. Samuti toimub kell 16.30 Narva Astri keskuses kontsert linnarahvale. Kell 18.00 algab Geneva Kontserdimajas kontsert ja Narva linnapea vastuvõtt. 

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul tähistatakse vabariigi aastapäeva esmakordselt sünnipäevanädalaga, mis jutustab riigi iseseisvumise lugu. 19.-25. veebruarini toimuvad aastapäevanädala suursündmused Tallinnas, Haapsalus, Narvas, Viljandis, Pärnus, Paides ja Tartus. Ülevaate programmist leiab www.ev100.ee/et/ev100-sunnipaevanadal 

Pildid EV100 sünnipäevanädalast leiab www.flickr.com/ev100 

Lae alla EV100 ametlik nutirakendus www.ev100.ee/et/nutirakendus