PRESSITEADE: EV100 sünnipäevanädal viib pidustused üle Eesti 2.02.2018

EV100 sünnipäevanädal viib pidustused üle Eesti

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul tähistatakse vabariigi aastapäeva esmakordselt sünnipäevanädalaga, mis jõuab paljudesse Eesti piirkondadesse. Suurematest linnadest toimuvad 19.-25. veebruarini sünnipäevanädala suursündmused Tallinnas, Haapsalus, Narvas, Viljandis, Pärnus, Paides ja Tartus.

„Juubelit on oodatud tähistama kõik Eesti inimesed ja mitte üksnes 24. veebruaril, vaid kogu sünnipäevanädala vältel,“ rääkis Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise kava on tihe, seda nii sünnipäevanädalal kui sünnipäeva-aastal üldse. Kokku on juubeliprogrammis tänavu üle tuhande sündmuse,“ ütles Kasterpalu.

 Kasterpalu kinnitusel on sünnipäevanädalal Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamisse haaratud kogu Eesti. „Sünnipäevanädal kuulutatakse välja 19. veebruaril Tallinnas Tartu maantee 1, kus tegutses iseseisvusmanifesti sõnastanud Eestimaa Päästekomitee,“ ütles Kasterpalu. 20. veebruaril on juubeliaasta pidustused Haapsalus, 21. veebruaril Narvas, 22. veebruaril Viljandis ja väiksemates asulates, 23. veebruaril Pärnu ning 24. veebruaril Tallinnas, Paides ja Tartus. 

24. veebruari sündmused algavad piduliku lipuheiskamisega Toompeal, millele järgneb paraad Vabaduse väljakul. Samal päeval on Paides pidulik jumalateenistus ja Vabariigi Presidendi vastuvõtt Tartus Eesti Rahva Muuseumis. 
Ülevaate kõigist sünnipäevanädala sündmustest leiab www.ev100.ee/et/ev100-sunnipaevanadal

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistatakse 2017. aasta aprillist kuni 2020. aasta veebruarini. Juubeliaastal on kaks kontsentreeritumat pidustusteperioodi – suur sünnipäevanädal 19.-25. veebruaril ja suur suvenädal 18.-25. augustil. Lähem info kõigi sündmuste kohta www.ev100.ee.